Barcelona dopięła swego. Świetne wieści dla Koemana

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

FC Barcelona poinformowała, że zarejestrowała trzech zawodników (w tym dwa letnie nabytki) do gry w La Lidze. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szlachetny gest wychowanka katalońskiego klubu.

  • Memphis Depay i dwóch innych zawodników Barcelony będzie mogło grać w La Lidze
  • Kataloński klub w końcu zarejestrował piłkarzy
  • Było to możliwe dzięki szlachetnemu gestowi, na który zdecydował się wychowanek i jedocześnie wicekapitan Blaugrany

Barcelona ogłosiła wyczekiwaną wiadomość

Trwające okno transferowe zostanie zapamiętane przez fanów Barcelony być może na zawsze. Powodów jest wiele, ale najważniejszym z pewnością jest odejście Leo Messiego. Blaugrana prowadziła negocjacje z Argentyńczykiem od miesięcy. Hiszpańskie media informowały, że porozumienie z 34-latkiem jest wypracowane, a obie strony czekają na jego ogłoszenie. Finalnie piłkarz przeniósł się do Paris Saint-Germain na zasadzie wolnego transferu, gdyż Barcelony nie było stać na opłacenie jego kontraktu.

Joan Laporta tego lata miał urządzić czystkę w zespole, by znaleźć fundusze na ponowne zatrudnienie Messiego. Obie misje zakończyły się jednak niepowodzeniem. Camp Nou opuścili: Jean-Clair Todibo, Junior Firpo, czy Carles Alena. Mimo to Barcelona wciąż ma około pół miliarda euro długów.

Kłopoty finansowe Blaugrany sprawiły, że ta długo nie mogła zarejestrować do gry w La Lidze nowych nabytków. Jako pierwszy uprawniony został Emerson. Dopiero dzień przed meczem z Realem Sociedad zarejestrowani zostali: Memphis Depay, Eric Garcia oraz Rey Manaj. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie postawa wychowanka i wicekapitana Barcelony.

FC Barcelona była w stanie zarejestrować Memphisa , Erica Garcię i Reya Manaja w Professional Football League . Ten fakt był możliwy dzięki porozumieniu zawartemu z Gerardem Pique, aby drugi kapitan Barcelony znacząco obniżył jego pensję – tak brzmi oświadczenie opublikowane przez Blaugranę.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 12:15.

Czytaj także: FC Barcelona musi zapłacić fortunę Leo Messiemu!

Komentarze