Kolejne dwa przypadki koronawirusa w Barcelonie

Pedri (z prawej)
Pedri (z prawej) PressFocus

FC Barcelona poinformowała, że Pedri oraz Ferran Torres uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Przypomnijmy, że w ostatnim meczu Blaugrany z Mallorcą (1:0) Xavi Hernandez nie mógł skorzystać z aż dziesięciu zakażonych zawodników.

  • FC Barcelona poinformowała, że Pedri oraz Ferran Torres dołączyli do długiej listy piłkarzy zakażonych koronawirusem w ostatnim czasie
  • W ostatnim meczu Blaugrany, Xavi Hernandez nie mógł skorzystać z aż dziesięciu zakażonych zawodników

Koronawirus nie odpuszcza Barcelonie

Koronawirus nadal zbiera swoje żniwa w stolicy Katalonii. FC Barcelona poinformowała o zakażeniu kolejnych dwóch zawodników.

“Pedri i Ferran Torres uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Gracze są zdrowi i przebywają w izolacji w swoich domach. Klub poinformował już odpowiednie władze” – możemy przeczytać na oficjalnym profilu Blaugrany.

Można powiedzieć, że w praktyce to niewielki problem dla Xaviego Hernandeza. Ferran Torres i tak nadal nie jest zarejestrowany, więc nie mógłby wystąpić w najbliższym meczu. Ponadto zarówno on, jak i Pedri, znajdują się na ostatnim etapie powrotu do zdrowia po odniesionych kontuzjach. Zdobywca nagrody Golden Boy miał wprawdzie wystąpić w nadchodzącym starciu w Pucharze Króla, ale jego koledzy powinni bez niego poradzić sobie z trzecioligowym Linares.

Przypomnijmy, że już przed ostatnim spotkaniem Blaugrana miała ogromne problemy z licznymi przypadkami koronawirusa. Xavi Hernandez nawoływał do przełożenia meczu z Mallorcą (1:0), jako że nie mógł skorzystać z 17 zawodników. Aż dziesięciu z nich (Clement Lenglet, Dani Alves, Alejandro Balde, Jordi Alba, Gavi, Samuel Umtiti, Ousmane Dembele, Ez Abde, Philippe Coutinho i Serigno Dest) było zakażonych.

Początek pucharowego starcia Linares z Barceloną już w środę o godzinie 19:30.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze