Barcelona chce angielski talent. Prowadzi w wyścigu

Carney Chukwuemeka
Carney Chukwuemeka PressFocus

Młody pomocnik Aston Villi Carney Chukwuemeka znalazł się na celowniku Barcelona, która jest poważnie zainteresowana sprowadzeniem go do Hiszpanii. Duma Katalonii ma nawet prowadzić w wyścigu o jego pozyskanie.

  • FC Barcelona myśli również o przyszłości. Na jej celowniku znalazł się Carney Chukwuemeka
  • 18-letni pomocnik obecnie występuje w Aston Villi
  • Piłkarz jest wyceniany przez swój klub na 20 milionów funtów

Barcelona prowadzi w wyścigu po Chukwuemekę

Ostatnie godziny zdominowały doniesienia związane z przenosinami Roberta Lewandowskiego do Barcelony, ale to niejedyny temat, który zajmowali się ostatnio przedstawiciele katalońskiego klubu. Sprawdzali także możliwość sprowadzenia do siebie utalentowanego pomocnika Aston Villi Carney’a Chukwuemeki. Do pierwszych kontaktów Mateu Alemany’ego i Jordiego Cruyffa z menedżerem piłkarza miało dojść już w maju.

18-latek jest związany jeszcze tylko roczną umową z klubem z Birmingham i nie zamierza jej przedłużać. Władze Aston Villi w związku z tym są gotowe na rozstanie z nim już teraz i wyceniły go na 20 milionów funtów. 

Według Fabrizio Romano Barcelona jest obecnie na pole position w wyścigu o pozyskanie młodego Anglika, którym interesują się również inne czołowe europejskie kluby. Atutem Dumy Katalonii mogą być również dobre relacje z przedstawicielami Aston Villi, co niewątpliwie powinno ułatwić ewentualne negocjacje w sprawie transferu. 

Chukwuemeka ma na swoim koncie 14 występów na boiskach Premier League, w których pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Zobacz także: Pięciu piłkarzy Barcy poza kadrą na tournee

Komentarze