Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Barcelona gromi beniaminka, hat-trick Messiego

Złota Piłka i hat-trick w przeciągu jednego tygodnia – to musi być Leo Messi! Argentyńczyk był głównym bohaterem dzisiejszej rywalizacji z Mallorką, który zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść Barcelony. Oprócz Messiego, bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Griezmann i Luis Suarez, a dwa gole dla beniaminka zanotował Budimir.

Jednej zmiany po zwycięstwie nad Atletico dokonał w wyjściowej jedenastce Ernesto Valverde – zamiast Arthura, w drugiej linii znalazło się miejsce dla Busquetsa. Także jedną korektę po porażce z Betisem zarządził trener Moreno – Agbenyenu został zastąpiony przez Sastre.

Od pierwszych minut sporą przewagę na murawie Camp Nou osiągnęli gospodarze, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie – po dalekim wybiciu ter Stegena, obrońcom beniaminka urwał się Griezmann, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, podciął sprytnie futbolówkę nad próbującym interweniować Reiną.

W 15. minucie, bramkarz Mallorki wybronił groźny strzał głową Busquetsa. Dwie minuty później, było już jednak 2:0, po tym jak kapitalnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Leo Messi. Jeszcze przed upływem 30 minuty, bliski zdobycia trzeciego gola dla Barcelony był Luis Suarez, który ostemplował słupek.

Chwilę później ponownie do interwencji zmuszony został Reina, który odpowiednio skrócił kąt i zatrzymał strzał Messiego, którego doskonale w polu karnym wypatrzył Luis Suarez. Urugwajczyk sam mógł podwyższyć na 3:0 w 32. minucie – Suarez minął już nawet bramkarza, ale w decydującym momencie potknął się i nie trafił w bramkę.

Barcelona całkowicie dominowała na boisku, ale w 36. minucie… gola zdobyli goście – po podaniu Sevilli, na strzał zdecydował się Budimir, a piłka odbita od nogi Lengleta wpadła do siatki obok bezradnego ter Stegena. Cztery minuty przed przerwą, dublet ustrzelił jednak Leo Messi, który precyzyjnym uderzeniem z 17 metrów podwyższył na 3:1.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie, albowiem w 43. minucie, podopieczni Ernesto Valverde prowadzili już 4:1, po przepięknym golu Luisa Suareza. De Jong wymienił futbolówkę z Sergim Roberto, a następnie zagrał do Urugwajczyka, który zdecydował się na uderzenie piętą z siedmiu metrów. Piłka mocno “wbita” w ziemię przez Suareza wykonała wysoki kozioł i zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron, Katalończycy ruszyli w pogoń za kolejnymi bramkami – w 48. minucie, nieznacznie pomylił się uderzający zza pola karnego Rakitić, a cztery minuty później, Griezmann przegrał pojedynek jeden na jednego z Reiną. W 64. minucie, zrobiło się jednak 4:2, gdy po dośrodkowaniu Gameza z prawego skrzydła, z kilku metrów piłkę głową do bramki posłał Budimir.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kompletując hat-tricka, wynik na 5:2 dla Dumy Katalonii ustalił Leo Messi – Luis Suarez ustawiony plecami do bramki wyłożył piłkę Argentyńczykowi, który obijając po drodze poprzeczkę, po raz trzeci pokonał Reinę. W doliczonym czasie gry, bliski pokonania własnego bramkarza był jeszcze Sastre, ale piękną robinsonadą popisał się Reina.

Kiedy następne mecze?

Barcelona odniosła dziś czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo i podobnie jak Real Madryt, Katalończycy mają w dorobku 34 punkty. Messi i spółka liderują jednak ligowej stawce dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W następnej serii gier, Barcelona zmierzy się z Realem Sociedad, a Mallorca podejmie Celtę Vigo.

FC Barcelona – RCD Mallorca 5:2 (4:1)

1:0 Griezmann 7′