Dobre wieści dla Barcelony, gwiazdy wróciły do treningów

Fati, Garcia i Depay
Fati, Garcia i Depay PressFocus

W środowej sesji treningowej udział wzięły trzy gwiazdy Barcelony: Ansu Fati, Pedri oraz Memphis Depay. Wszyscy trzej zawodnicy są blisko powrotu do gry. W obliczu licznych absencji w drużynie to świetne wiadomości dla Xaviego Hernandeza.

  • Barcelona ma problemy z licznymi i różnorakimi absencjami
  • Środowy trening przyniósł jednak dobre wieści: Pedri, Fati i Memphis wykonali część ćwiczeń wraz z resztą zespołu
  • Obecnie Xavi ma do dyspozycji jedynie dziesięciu graczy pierwszej drużyny

Gwiazdy Barcelony wróciły do treningów

FC Barcelona kontynuuje swoje przygotowania do nadchodzącego spotkania przeciwko Mallorce. Xavi Hernandez ma wielkie problemy ze skompletowaniem drużyny. Po wybuchu ogniska koronawirusa zakażonych okazało się aż siedmiu zawodników. Z kolegami nie trenowali Gerard Pique, Ronald Araujo, Sergino Dest, Philippe Coutinho, Martin Braithwaite i Neto, którzy leczą urazy. Nieobecny był także Yusuf Demir. Austriak czeka na rozwiązanie swojej przyszłości; prawdopodobnie już zimą opuści Camp Nou. W końcowej fazie rehabilitacji jest także nowy nabytek drużyny, Ferran Torres.

Środowa sesja treningowa przyniosła jednak kilka dobrych wiadomości. Część zajęć z zespołem odbyły bowiem trzy gwiazdy: Ansu Fati, Pedri oraz Memphis Depay. Wszyscy trzej zawodnicy od kilku tygodni leczą swoje kontuzje. Wszyscy trzej będą też z pewnością powitani z otwartymi ramionami przez Xaviego Hernandeza. Nawet holenderski napastnik, który przed odniesieniem urazu wydawał się mieć problemy ze zrozumieniem pomysłów nowego szkoleniowca. Mimo tego żaden z nich nie będzie gotowy na mecz przeciwko Mallorce. Najbliżej powrotu do gry jest Pedri. Ma dostać minuty w spotkaniu z Linares w Pucharze Króla, które odbędzie się 5 stycznia.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze