Barcelona i Atletico myślą o wymianie napastników

Joao Felix
Joao Felix PressFocus

Hiszpańskie media donoszą, że może dojść do wymiany na linii Barcelona – Atletico Madryt. Do stolicy powróciłby Antoine Griezmann, a w odwrotnym kierunku skierowałby się Joao Felix.

Wymiana Felixa za Griezmanna wydaje się nierealna…

Mundo Deportivo podkreśla, że taka wymiana nie jest zanadto prawdopodobna. W tej chwili Atletico Madryt skupia się na sobotnim starciu z Realem Valladolid. Jeżeli pokonają Pucelę, zostaną po raz jedenasty mistrzami La Ligi. Ponadto, Joao Felix pozostaje najdroższym transferem w historii klubu. Portugalczyk trafił na Wanda Metropolitano dwa lata temu, by zastąpić… Antoine’a Griezmanna! Do kasy Benfiki trafiło wówczas rekordowe 127 milionów euro. Po dwóch latach gry dla Rojiblancos Portugalczyk nie potwierdził swojej wartości, przez co klub stałby na gorszej pozycji w negocjacjach. Nawet, gdyby Barcelona chciała dopłacić do wspomnianej wymiany, włodarze Atletico uznają taką transakcję za nierentowną. Poza tym Felix nadal uważany jest w stolicy za piłkarza wielkiego formatu i mają nadzieję, że jego trzeci sezon w Madrycie będzie tym przełomowym.

…z drugiej jednak strony…

Relacja pomiędzy Antoine’em Griezmannem a Diego Simeone jest na tyle mocna, że wykracza poza sport. Dobrze dogadują się również ich żony i córki. Ponadto obecny napastnik Barcelony opuścił Madryt jako jeden z najlepszych strzelców w historii zespołu. Atletico już raz jednak zawiodło się na francuskim napastniku, przedłużając z nim umowę w 2018 roku, co naruszyło rentowność klubu. Wydaje się zatem, że tę wymianę można, póki co, schować między bajki, choć niczego nie należy wykluczać, zwłaszcza, że Griezmann nie jest w żadnym przypadku nietykalny dla Joana Laporty.

Joao Felix w obecnym sezonie rozegrał 39 spotkań dla Atletico. Zanotował w nich dziesięć bramek i sześć asyst. Dla porównania, Antoine Griezmann w 50 meczach strzelił 19 goli, a do tego dołożył dwanaście ostatnich podań.

Komentarze