Barcelona i Dani Alves blisko nowego porozumienia

Dani Alves
Dani Alves fot. PressFocus

Dani Alves prawdopodobnie zostanie w FC Barcelonie. Brazylijczyk ma parafować z Katalończykami krótkoterminową umowę, która ma obowiązywać do końca grudnia tego roku z opcją przedłużenia o kolejne sześć miesięcy.

  • FC Barcelona ma planach przedłużenie kontraktu z weteranem
  • Dani Alves ma związać swoją przyszłość z Katalończykami o kolejne pół roku
  • W porozumieniu Brazylijczyka ma być też opcją o przedłużeniu umowy do końca czerwca 2023 roku, podaje Uol.com

Dani Alves ma zostać na dłużej w Barcelonie

Dani Alves trafił do ekipy z Camp Nou w listopadzie minionego roku. Niemniej grać w Barcelonie mógł dopiero od początku roku. Najnowsze doniesienia mediów sugerują, że zawodnik wkrótce może podpisać nową umową z Katalończykami.

Brazylijski portal Uol.com twierdzi, że Dani Alves ma przedłużyć kontrakt z Barceloną, który ma obowiązywać do końca czerwca tego roku. Jednocześnie w porozumieniu ma być zwarta klauzula, dająca zawodnikowi możliwość przedłużenia kontraktu do końca czerwca 2023 roku.

39-latek jednocześnie nie ma w planach kończenia kariery i chce wciąż grać w drużynie z ambicjami. W ostatnim sezonie rozegrał w La Liga łącznie 14 spotkań, notując w nich jedno trafienie i trzy asysty.

Dani Alves ogólnie w drużynie z Camp Nou rozegrał jak dotąd ponad 400 meczów. Strzelił w nich 22 gole, a ponadto zaliczył 104 asysty. Prawy obrońca wygrał z Barceloną między innymi sześć razy mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie Ligę Mistrzów.

Czytaj więcej: Xavi przeprowadzi metamorfozę? Barcelona przed dużymi zmianami

Komentarze