Real i Barcelona stoczą walkę o gwiazdę Sevilli

Jules Kounde (po prawej)
Jules Kounde (po prawej) PressFocus

Jules Kounde był ubiegłego lata o krok od transferu do Chelsea. Wiele wskazuje jednak na to, że pozostanie w La Lidze. O jego usługi powalczą bowiem Real Madryt i FC Barcelona. O zakontraktowanie Francuza nie będzie jednak wcale łatwo, zwłaszcza, że oba kluby mają jednak inne priorytety w nadchodzącym oknie transferowym.

  • Jules Kounde jest jednym z najbardziej rozchwytywanych stoperów w Europie
  • Latem miał trafić do Chelsea, ale twarda postawa Sevilli sprawiła, że nie doszło do transferu
  • W najbliższym oknie transferowym o Francuza powalczą Real Madryt i Barcelona. Andaluzyjczycy oczekują za swoją gwiazdę 70-80 milionów euro

Kounde pozostanie w La Lidze? Giganci spróbują przekonać Sevillę

Jules Kounde to jeden z najbardziej rozchwytywanych środkowych obrońców w Europie. Francuz imponuje techniką, szybkością i skutecznością gry w defensywie. Już ubiegłego lata mógł opuścić Sevillę. Chelsea była zdeterminowana, by go kupić, ale Monchi postawił weto, twierdząc, że stoper jest warty więcej niż oferta The Blues. Sam gracz później otwarcie narzekał na zablokowanie możliwości jego przenosin na Stamford Bridge.

23-latek szybko jednak powrócił do pełnego profesjonalizmu. W bieżącym, historycznym dla Sevilli sezonie wzniósł się na jeszcze wyższy poziom. Ponadto częściej niż w przeszłości występował na prawej stronie defensywy, gdzie prezentował się naprawdę solidnie.

Nic dziwnego, że wciąż młodego, a doświadczonego obrońcę chciałyby w swoich szeregach największe hiszpańskie marki. Podobno latem Real Madryt i Barcelona stoczą bój o Kounde. Sevilla oczekuje za niego 70-80 milionów euro. Dlatego też owe doniesienia należy traktować z pewnym dystansem. Obie ekipy latem skupią się najpierw na innych wzmocnieniach. Królewscy chcą, jak najszybciej zagwarantować sobie podpis Kyliana Mbappe, zaś Blaugrana spróbuje przekonać do siebie Erlinga Haalanda. Trudno spodziewać się, by którakolwiek z drużyn przeznaczyła około sto milionów – licząc bonusy i premie – wcześniej wydając tak duże kwoty.

Kounde rozegrał w tym sezonie już 30 spotkań dla Los Nervionenses. Zanotował w nich gola i asystę.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze