Barcelona jest winna Messiemu 63,5 miliona euro

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Przez kłopoty finansowe Barcelona nie jest w stanie wypłacać swoim zawodnikom pensji. W styczniu powinna zapłacić Messiemu 72 miliony, ale spłaciła niewielką część tej kwoty.

Tragiczna sytuacja finansowa Barcelony okazuje się jeszcze gorsza niż myślano. Klub zalega bowiem zawodnikom z wypłatami wynagrodzeń.

Warto pamiętać, że Duma Katalonii ma dług w wysokości 1,173 miliarda euro, z czego 730 milionów to zadłużenia krótkoterminowe.

Cadena COPE poinformowała, że klub jest winien zawodnikom część pensji. W tej grupie znajduje się też Lionel Messi. Barcelona powinna zapłacić mu do końca stycznia 72 miliony euro, ale póki co zapłaciła Argentyńczykowi zaledwie 8,5 miliona. Oznacza to, że klub jest winny swojemu kapitanowi 63,5 miliona euro z tytułu wynagrodzenia oraz praw do wizerunku.

Kilka tygodni temu drużyna Barcelony osiągnęła porozumienie w kwestii odroczenia części zarobków z tego sezonu na kilka kolejnych lat. To zaoszczędziło klubowi 172 miliony. W rzeczywistości, umowa ta wpłynęła na niemal wszystkich zawodników w składzie. Wyjątek stanowi czterech graczy, którzy niedawno podpisali nowe kontrakty z Barceloną. Są to Gerard Pique, Clement Lenglet, Marc-Andre Ter Stegen oraz Frenkie de Jong.

Sensacji finansowych w stolicy Katalonii ciąg dalszy. Po ostatnim opublikowaniu niebotycznego kontraktu Leo Messiego z klubem, teraz pojawiły się doniesienia o ogromnym zadłużeniu wobec zawodników. Bez wątpienia prezydent wybrany w marcu będzie miał pełne ręce roboty, by przywrócić Barcelonę na odpowiedni kurs.

Komentarze

Na temat “Barcelona jest winna Messiemu 63,5 miliona euro