Barcelona latem może pozyskać obrońcę z Ajaxu

Noussair Mazraoui (z prawej)
Noussair Mazraoui (z prawej) fot. PressFocus

FC Barcelona myślami jest już przy letnim oknie transferowym. Dziennikarz Fabrizio Romano ujawnił, że jednym z głównych celów Katalończyków może być Noussair Mazraoui. Marokański piłkarz ma wzmocnić ekipę z Camp Nou w defensywie.

  • FC Barcelona myślami jest już przy letnim oknie transferowym
  • Jednym z głównym celów Katalończyków może być prawy defensor Ajaxu
  • Na zasadzie wolnego transferu szeregi Blaugrany po zakończeniu trwającego sezonu może zasilić Noussair Mazraoui

FC Barcelona celuje w transfer defensora Ajaxu

FC Barcelona już w niedzielę rozegra niezwykle prestiżowe starcie w La Liga z Realem Madryt. Tymczasem nie brakuje spekulacji, kto może wzmocnić team Xaviego Hernandeza latem.

Nowe wieści na temat ewentualnych wzmocnień Barcelony przekazał dziennikarz Fabrizio Romano, dając do zrozumienia, że hiszpańską ekipę wkrótce zasili Noussair Mazraoui. Zawodnik broniący aktualnie barw Ajaxu ma trafić do klubu z Camp Nou na zasadzie wolnego transferu.

24-letni piłkarz ma wzmocnić Barcelonę na prawej obronie. Mazraoui ma zarabiać rocznie pięć milionów euro. Aczkolwiek gwarantowane apanaże mają kształtować się w wysokości 3,7-4 miliony euro.

FC Barcelona to nie jedyna ekipa, która jest zainteresowana pozyskaniem 12-krotnego reprezentanta Maroka. Mazraoui znajduje się także na celowniku Bayernu Monachium.

Marokańczyk w tej kampanii wystąpił łącznie w 29 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich pięć bramek, a ponadto zaliczył cztery asysty. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 20 milionów euro.

Czytaj więcej: Barcelona chce obniżyć cenę za Traore. Oferuje młodego pomocnika

Komentarze