Barcelona lepsza od Rayo

Gracze Barcelony wygrali u siebie z Rayo 3:1. Dzięki tej wiktorii gospodarze utrzymali siedem punktów przewagi w ligowej tabeli nad Atletico.

Co działo się w tej potyczce? W 18. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Suarez, ale piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę beniaminka. Kilka minut potem Dimitrievski poradził sobie z próbą Messiego. W 23. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał zaś Coutinho.

W 24. minucie goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Wtedy to na uderzenie zza pola karnego zdecydował się de Tomas i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Barcy.

W 31. minucie mogło być 1:1. Messi popisał się dokładną centrą w pole karne, ale swojej sytuacji nie wykorzystał Pique.

Katalończycy doprowadzili do wyrównania w 38. minucie. Messi precyzyjnie dorzucił z wolnego, a Pique tym razem głową skierował futbolówkę do siatki.

Podopieczni Valverde kilka minut po zmianie stron objęli prowadzenie. Wtedy to z rzutu karnego nie pomylił się Messi.

W 59. minucie Argentyńczyk mógł zdobyć kolejnego gola, ale w dobrej sytuacji uderzył jednak zbyt lekko. Kilka minut później na uderzenie zdecydował się Pozo. Na jego nieszczęście, piłka minimalnie minęła bramkę ter Stegena.

W 69. minucie po raz kolejny próbował Messi. Było blisko, ale piłkę lecącą do bramki w ostatniej chwili wybił Moreno.

W 79. minucie Messi zagrał do Suareza, ale Urugwajczyk zamiast strzelać zdecydował się jeszcze na podanie i cała akcja spaliła na panewce. El Pistolero zrehabilitował się kilka minut potem, kiedy to wykończył dobrą akcję gospodarzy.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Barca wygrała 3:1.

Barcelona – Rayo 3:1 (1:1)

0:1 de Tomas 24′