Barcelona ma alternatywę dla Lewandowskiego. Zaskakujący plan B

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku PressFocus

Robert Lewandowski ma nadzieję, że jego przyszłość wyjaśni się w ciągu kilkunastu najbliższych dni. W ostatnich dniach nie doszło jednak do żadnego przełomu w kwestii jego transferu z Bayernu Monachium do Barcelony. Choć kwestia ta pozostaje otwarta, w stolicy Katalonii przygotowują plan B na wypadek fiaska rozmów w sprawie transferu reprezentant Polski.

  • Robert Lewandowski pozostaje głównym celem Barcelony
  • Duma Katalonii musi spełnić kilka warunków, aby sięgnąć po Polaka
  • Na Camp Nou mają również alternatywę na wypadek braku możliwości przeprowadzenia transferu Lewandowskiego

Lukaku zamiast Lewandowskiego w Barcelonie?

FC Barcelona musi poradzić sobie z kilkoma problemami, które stoją na przeszkodzie w finalizacji transferu Roberta Lewandowskiego. Szef La Liga Javier Tebas dał w tym tygodniu do zrozumienia, że transfer Polaka będzie możliwy tylko w momencie, jeżeli Barcelona uzyska środki finansowe ze sprzedaży innych zawodników. W chwili obecnej podpisanie kontraktu z Polakiem nie jest możliwe ze względu na ograniczenia finansowe.

Na Camp Nou zdają sobie również sprawę, że przekonanie Bayernu Monachium do sprzedaży Lewandowskiego nie będzie łatwe. I nie zmienią tego słowa polskiego napastnika z poniedziałkowej konferencji prasowej, podczas której powiedział, że nie wyobraża sobie dalszych występów w Bawarii, a jego czas w Monachium dobiegł końca. Lewandowski jest jednak związany z Bayernem umową do 2023 roku, a władze mistrzów Niemiec nie zamierzają mu wcale ułatwiać zadania.

Mundo Deportivo podkreśla, że Lewandowski pozostaje transferowym priorytetem Barcelony, ale klub przygotowuje również plan B. Według hiszpańskiego dziennika alternatywą dla Lewandowskiego ma być Romelu Lukaku. 

29-letni reprezentant Belgii latem ubiegłego roku przeniósł się za 113 milionów euro z Interu Mediolan do Chelsea, ale swojego powrotu na Stamford Bridge nie może zaliczyć do udanych. Lukaku nie zdołał odnaleźć się w zespole Thomasa Tuchela i jest mocno łączony z opuszczeniem klubu. Belg nie może również narzekać na brak zainteresowania, bowiem jego sprowadzeniem zainteresowanych ma być wiele czołowych europejskich klubów. Lukaku ma być również kandydatem do… zastąpienia Lewandowskiego w Bayernie.

Zobacz także: Obrońcy mogą zamienić Barcelonę na Premier League

Komentarze