Barcelona ma konkretny plan dotyczący Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Robert Lewandowski to bez wątpienia jeden z tych napastników, który budzi ogromne zainteresowanie na rynku transferowym. Nowe wiadomości dotyczące reprezentanta Polski w kontekście ewentualnego transferu do FC Barcelony przekazał Sport.

  • Nie milkną spekulacje łączące reprezentanta Polski z Barceloną
  • Sport podaje, że Katalończycy są poważnie zainteresowani Lewandowskim
  • Rynkowa wartość 33-latka wynosi 50 milionów euro

Barcelona nie odpuszcza tematu Lewego

Robert Lewandowski ma kontrakt ważny z Bayernem Monachium do końca czerwca 2023 roku. W tym sezonie polski napastnik zmierza pewnym krokiem po kolejną koronę króla strzelców Bundesligi. Jednocześnie 33-latek ma wciąż szanse na pobicie rekordu goli strzelonych w jednym sezonie ligi niemieckiej.

Zamieszanie związane z reprezentantem Polski podyktowane jest przede wszystkim z tego powodu, że Bayern wciąż nie zaczął rozmów z Lewandowskim w sprawie nowego kontraktu. Aktualnie zawodnik może liczyć na 23-25 milionów euro rocznie. Polak ma oczekiwania względem nowej umowy na poziomie 28-29 milionów euro.

Na dzisiaj nie wiadomo, jak Bayern podchodzi do życzeń Lewego i jego agenta Pini Zahaviego. Sport twierdzi natomiast, że Barcelona ma odpowiednie argumenty, aby pozyskać Lewandowskiego. Aby transakcja doszła do skutku, to klub z Camp Nou jest gotowy zaoferować Sergino Desta niemieckiej ekipie, chcąc obniżyć koszt sumy odstępnego.

129-krotny reprezentant Polski w tym sezonie wystąpił łącznie w 39 spotkaniach, w których zdobył 45 bramek. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 50 milionów euro.

Czytaj więcej: Barcelona i Dembele skłonni do ustępstw podczas negocjacji

Komentarze