Marca: Ansu Fati wciąż bez nowego kontraktu!

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Ansu Fati wciąż nie parafował nowej umowy z FC Barceloną, donosi hiszpańska Marca. 17-latek w trakcie kampanii 2020/2021 stał się kluczową postacią w szeregach Blaugrany po odejściu Luisa Suareza. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że zawodnik ma parafować nowy kontrakt z klubem, ale do dzisiaj nic w tej sprawie nie zostało sfinalizowane.

Czytaj dalej…

Ansu Fati w szeregach Dumy Katalonii będzie występować z numerem “22” na koszulce. Fakt, że piłkarz oficjalnie dołączył do pierwszej drużyny Barcelony, nie sprawił, że automatycznie została uruchomiona klauzula przedłużenia umowy, która obowiązuje do końca czerwca 2022 roku, twierdzi popularny hiszpański dziennik sportowy. Nowy kontrakt miałby obowiązywać do 2024 roku.

Młody zawodnik Blaugrany wciąż jest niepełnoletni, co skutkuje tym, że nie może podpisać nowej umowy na dłużej niż na dwa lata. W związku z tym sternicy Dumy Katalonii zasygnalizowali, że będą chcieli zaoferować piłkarzowi nowy znacznie atrakcyjniejszy kontrakt pod względem finansowym. Hiszpańscy dziennikarze sugerują, że mowa nawet o 10 mln euro na sezon.

Sternicy Barcy mają czas

Warto jednak zaznaczyć, że fakt związany z aktualizacją w klauzuli odstępnego, która została ustalona na kosmicznym poziomie 400 mln euro, sprawia, że decydenci Barcelony nie muszą się śpieszyć z przedstawieniem propozycji dotyczącej nowej umowy dla piłkarza, który 18 lat skończy 31 października.

Przypomnijmy, że już na początku lata tego roku Barcelona otrzymała propozycję ws. Ansu Fatiego, która opiewała na 150 milionów euro. Została ona jednak błyskawicznie odrzucona przez władze hiszpańskiego klubu, które są świadome tego, że młody zawodnik jest wart znacznie więcej.

Dodajmy, że aktualnie nie toczą się żadne rozmowy między zawodnikiem a klubem ws. nowego kontraktu. Wygląda na to, że tak będzie do czasu wyboru nowego zarządu, co będzie miało miejsce w przyszłym roku. Władze Barcy mają czas do stycznia 2022 roku, aby parafować nową umowę z piłkarzem. Jeśli do tego nie dojdzie, to w przeciwnym razie zawodnik będzie mógł swobodnie rozmawiać z innymi klubami, szukając nowego pracodawcy.

Komentarze