Media naciskają w sprawie Puiga. Czy Koeman mu w końcu zaufa?

Riqui Puig
Riqui Puig PressFocus

Dziennikarze w Hiszpanii zastanawiają się kiedy trener Ronald Koeman przekona się do Riquiego Puiga. Uważają, że 21-latek zasłużył na większą liczbę minut na boisku. Tymczasem w meczu Superpucharu Hiszpanii z Athletikiem Bilbao pojawił się dopiero w samej końcówce.

Ronald Koeman zaufał młodemu graczowi i pozwolił mu wykonać decydującą jedenastkę w półfinałowym meczu Superpucharu z Realem Sociedad. Wydawało się, że dobry występ może dać mu miejsce w składzie na finał z Athletikiem. Tak się jednak nie stało i Puig pojawił się na placu gry dopiero w czasie dogrywki.

21-latek nie uratował Barcelonie finału, ale przez 23 minuty zagrał naprawdę solidnie. Dziennikarze zastanawiają się więc, co mogłoby się stać, gdyby zagrał od pierwszej minuty. Debatują przy okazji dlaczego Koeman jest względem utalentowanego gracza tak nieprzychylny.

Koeman nie lubi pytań o Puiga

Holender bywa zirytowany, gdy temat Puiga jest poruszany na niemal każdej konferencji prasowej. Być może media nie poświęcałyby mu tyle uwagi gdyby nie fakt, że jest wychowankiem Barcelony. Możliwe, że Puig dostanie więcej szans w drugiej, wyczerpującej części sezonu, gdy Koeman chcąc nie chcąc będzie musiał korzystać z większej liczby zawodników.

Komentarze