Media: Zapadła decyzja w sprawie Coutinho!

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Philippe Coutinho w trakcie trwającego okna transferowego nie zmieni już barw klubowych, twierdzi na swoich łamach Marca. Brazylijczyk według doniesień hiszpańskich dziennikarzy ma pozostać w klubie z Katalonii. Zwolennikiem zatrzymania piłkarza ma być trener Ronald Koeman.

Czytaj dalej…

Philippe Coutinho ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Bayernie Monachium. Klub z Bawarii co prawda miał możliwość wykupienia zawodnika na stałe z Barcy za 120 milionów euro, ale z tego wariantu nie skorzystał.

Powyższy stan rzeczy sprawił, że przyszłość Brazylijczyka stała się niepewna. Marca przekonuje jednak na swoich łamach, że piłkarza chce mieć w swoich szeregach nowy opiekun Blaugrany. Chyba że pojawi się chętny, który wyłoży duże pieniądze na transfer z udziałem zawodnika.

Wypożyczenie nie wchodzi w grę

Pewne jest natomiast to, że decydenci Barcelony nie biorą pod uwagę wypożyczenia Coutinho. Taki stan rzeczy sprawia, że w obecnych czasach, gdy sytuacja ekonomiczna wielu klubów na Starym Kontynencie w związku z pandemią koronawirusa uległa znacznemu pogorszeniu, transfer jest mało realny.

Hiszpańscy żurnaliści przekonują natomiast, że Koeman ma plan na brazylijskiego zawodnika, chcąc wystawiać go w roli środkowego pomocnika. Przypomnijmy, że w momencie, gdy trenerem Dumy Katalonii był jeszcze Ernesto Valverde, to Coutinho grał zwykle jako skrzydłowych, gdzie po prostu nie spełniał pokładanych w nim nadziei.

Brazylijski zawodnik dołączył do ekipy z siedzibą na Camp Nou w styczniu 2018 roku z Liverpoolu, kosztując ponad 140 milionów euro. Coutinho jak na razie w szeregach Blaugrany rozegrał 76 spotkań, w których strzelił 21 goli.

Komentarze