Messi dostanie szansę na odpoczynek? Argentyńczyk może opuścić mecz z Getafe

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Leo Messi może nie zagrać w najbliższy weekend w meczu ligowym FC Barcelony. Hiszpańscy dziennikarze donoszą, że Argentyńczyk może otrzymać szansę na odpoczynek od swojego trenera na zbliżającą się potyczkę z Getafe CF.

Czytaj dalej…

Leo Messi może odpuścić sobotni starcie z drużyną Los Azulones, na co wpływ ma mieć fakt, że Dumę Katalonii w ciągu 21 dni czekać będzie aż siedem spotkań. Argentyński zawodnik miałby zatem odpoczywać w najbliższy weekend po zgrupowaniu swojej drużyny narodowej.

Harmonogram najbliższych meczów Barcelony obejmuje między innymi trzy mecze w Lidze Mistrzów, w tym starcie przeciwko Juvetusowi FC. Wicemistrzowie La Liga zmierzą się z mistrzami Serie A zaledwie kilka dni po El Clasico z Realem Madryt, co będzie miało miejsce w ostatnią sobotę października.

Barcę po konfrontacji z Getafe czeka natomiast bój w elitarnych rozgrywkach z Ferencvarosem. Mundo Deportivo twierdzi, że właśnie w tym meczu miałby już zagrać Leo Messi.

Tymczasem za tym, aby Argentyńczyk odpuścił weekendową batalię ligową, przemawiać ma fakt, że Argentyńczyk po przerwie z powodu pandemii koronawirusa nie odpuścił żadnego spotkania Blaugrany. Ponadto Messi ma na swoim koncie także dwa występy w reprezentacji Argentyny po czasach masowego lockdownu.

W lidze hiszpańskiej Messi wystąpił łącznie w trzech meczach hiszpańskiej ekstraklasy w trakcie kampanii 2020/2021, w których Barca zgromadziła siedem punktów.

Komentarze