Messi nie pojawił się na badaniach, bunt Argentyńczyka!

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Leo Messi zgodnie z medialnymi doniesieniami nie pojawił się dzisiaj na testach medycznych przed wznowieniem przygotowań do nowego sezonu, które miały miejsce w siedzibie FC Barcelony. Przedstawiciele zawodnika przekonują, że Argentyńczyk nie jest już piłkarzem Dumy Katalonii, zgodnie z obowiązującą ich zdaniem klauzulą umożliwiającą jednostronne rozwiązane kontraktu.

Czytaj dalej…

Leo Messi w niedzielny poranek powinien pojawić się według sugestii władz klubu na testach medycznych, w których trakcie miały zostać przeprowadzone również badania na obecność COVID-19. Oprócz argentyńskiego zawodnika oczywiście mieli się pojawić pozostali piłkarze Blaugrany oraz sztab szkoleniowy.

Kontrakt już nieważny?

33-latek ma w umowie klauzulę zezwalającą mu na rozstanie z Barceloną pod koniec dowolnego sezonu i chociaż uważano, że termin minął w czerwcu, Marca poinformowała, że pełnomocnicy Messiego uważają, że jego rozstanie z Dumą Katalonii jest możliwe z końcem mijającego właśnie miesiąca.

Zasadność sytuacji kontraktowej Messiego ma teraz odgrywać kluczową rolę, ponieważ hiszpańska prasa już zdążyła obwieścić, że klauzula w wysokości 700 milionów euro zapisana w umowie argentyńskiego zawodnika nie ma już racji bytu.

Władze Barcy nieugięte

Prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu i obecny zarząd aktualnych wicemistrzów La Liga pozostają nieugięci, nie chcąc rozstawać się z Messim na zasadzie wolnego transferu. Tym samym sternicy Dumy Katalonii wyrażają gotowość do spotkania z piłkarzem, ale tylko w celu omówienia warunków podpisania nowej umowy.

Messi w trakcie swojej kariery zaliczył 731 s=oficjalnych meczów w szeregach Barcy, w których zdobył 634 bramki.

Komentarze