Leo Messi jednak zostanie w Barcelonie?

Leo Messi
Leo Messi PressFocus

Mundo Deportivo cytuje znanego francuskiego dziennikarza, Juliena Laurensa. Sugeruje on, że Paris Saint-Germain może zrezygnować z zabiegania o Lionela Messiego. Wszystko z powodu sytuacji finansowej.

Aktualnie przyszłość argentyńskiego gwiazdora jest jedną wielką niewiadomą. Kontrakt z FC Barceloną wygasa już latem tego roku. Tymczasem Leo Messi zapowiedział, że nie podejmie jakiejkolwiek decyzji do czerwca, gdyż chce się skupić na grze w piłkę.

Chrapkę na tego gracza mają od dawna działacze Paris Saint-Germain. Problem w tym, że pandemia koronawirusa uderzyła we wszystkie kluby, także w mistrzów Ligue 1. Dodatkowo paryżanie opłacają już takie gwiazdy jak Neymar i Kylian Mbappe.

Zawrotne zarobki Leo Messiego

Co prawda Francuzi mogliby pozyskać Argentyńczyka bez sumy odstępnego, ale nadal musieliby opłacać jego wynagrodzenie. A to byłoby zawrotne. Dziennikarz Julien Laurens mówi o kwocie wynoszącej 60 mln euro za sezon. To dwukrotnie więcej niż otrzymuje teraz Neymar.

Możliwe, że w przypadku chęci pozyskania Messiego PSG musiałoby wcześniej sprzedać jedną ze swoich gwiazd. A to nie byłoby takie łatwe. Brakuje chętnych na Neymara. Sami działacze z Paryża mówili zresztą, że zrobią wszystko, by Brazylijczyka zatrzymać. Kylian Mbappe był łączony wcześniej z Realem Madryt, ale temat ten wydaje się być teraz nieaktualny.

Rezygnacja PSG z zabiegania o Messiego oznaczałaby, że gracz ten nie będzie miał wielkiego pola manewru. Zwiększyłoby to szanse na jego pozostanie na Camp Nou.

Komentarze