Barcelona musi pogodzić się z losem w sprawie transferu obrońcu

Cesar Azpilicueta
Cesar Azpilicueta fot. PressFocus


Cezar Azpilicueta to jeden z zawodników, którym FC Barcelona była poważnie zainteresowana. Wpływ na taki stan rzeczy miał fakt, że defensor ma kontrakt ważny z Chelsea do końca czerwca tego roku. Okazało się jednak, że sternicy The Blues zdecydowali się na aktywowanie klauzulę przedłużenia umowy o rok.

  • FC Barcelona miała poważny plan, aby latem wzmocnić się w defensywie
  • Katalończycy chcieli na zasadzie wolnego transferu pozyskać Cesara Azpilicuetę
  • Chelsea skorzystała jednak z klauzuli, dzięki której 32-latek będzie w ekipie z Londynu także w kolejnej kampanii

FC Barcelona zmuszona odpuścić temat Azplicuety

Cezar Azpilicueta trafił do Chelsea w 2012 roku z Olympique Marsylia. 32-latek do angielskiej ekipy dołączył za ponad osiem milionów euro. W trakcie trwającego sezonu wystąpił w szeregach drużyny Thomasa Tuchela w 37 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i trzy asysty.

Kataloński Sport twierdzi, że FC Barcelona miała plan, aby pozyskać Azpilicuetę na zasadzie wolnego transferu latem. Jednocześnie przeszkodą do sfinalizowania transakcji miało być tylko uzgodnienie warunków indywidualnych z piłkarzem. Fakt, że Chelsea skorzystała z opcji automatycznego przedłużenia kontraktu z Hiszpanem, sprawia, że coraz mnie realna wydaje się koncepcja związana z koncepcją pozyskania piłkarza.

Katalończycy oczywiście wciąż mogą pozyskać zawodnika, ale teraz jest to już możliwe tylko po wyłożeniu odpowiedniej sumy za zawodnika. Rynkowa wartość kapitana Chelsea wynosi 11 milionów euro. Azpilicueta od 2013 roku występuje w reprezentacji Hiszpanii, w które zaliczył jak dotąd 38 spotkań.

Czytaj więcej: Barcelona ma konkretny plan dotyczący Lewandowskiego

Komentarze