Celta nie ułatwi Barcelonie kupna lewego obrońcy

Javi Galan
Javi Galan PressFocus

FC Barcelona w drugiej połowie letniego okna transferowego skupi się na wzmocnieniu linii defensywnej. Jednym z kandydatów wśród lewych obrońców jest Javi Galan. Celta Vigo nie zamierza jednak negocjować z Blaugraną i odsyła ją do klauzuli odstępnego zawartej w kontrakcie zawodnika.

  • FC Barcelona wzmocniła już ofensywę i pomoc. Teraz zamierza ruszyć po obrońców
  • Faworytem wśród lewych defensorów pozostaje Marcos Alonso. Inną opcją jest jednak Javi Galan
  • Celta Vigo oczekuje, że Blaugrana opłaci wysokość odpowiadającą klauzuli odstępnego zawartą w kontrakcie 27-latka. Opiewa ona na 18 milionów euro

Barcelona będzie musiała się wykosztować, by kupić Galana

Okienko transferowe w wykonaniu Barcelony zakrawa o szaleństwo. Klub kupił dwie wielkie gwiazdy do ataku. Do tego zakontraktował świeżo upieczonego mistrza Włoch do pomocy – Francka Kessiego – a także stopera Chelsea, Andreasa Christensena.

Wzmocnienie siły ognia było dla Dumy Katalonii priorytetem. Nic dziwnego, skoro w minionym sezonie najlepsi strzelcy mieli na koncie po 13 bramek. Stara futbolowa mądrość mówi jednak, że to silna defensywa gwarantuje trofea. I właśnie w tej linii Blaugrana potrzebuje teraz licznych wzmocnień.

Wydaje się, że środek obrony zostanie niebawem ostatecznie ukształtowany. Kwestią czasu jest już ogłoszenie transferu Julesa Kounde, a klub musi się raczej skupić na pozbyciu się innych zawodników występujących na stoperze. Inaczej wygląda kwestia boków defensywy.

Faworytami pozostaje duet z Chelsea – Cesar Azpilicueta i Marcos Alonso. Coraz chłodniejsze relacje Barcelony z The Blues podają jednak w wątpliwość doprowadzenie tych transakcji do końca. Dlatego Duma Katalonii rozważa pozostałe opcje. Innym lewym obrońcą na radarze klubu jest Javi Galan. Hiszpan rozegrał świetny sezon 2020/2021 w Husce. Zbyt dobry, by spaść wraz z drużyną do drugiej ligi. Za cztery miliony euro kupiła go Celta Vigo, a zawodnik udowodnił swoją wartość. Klub z Galicji nie zamierza jednak ułatwiać Blaugranie negocjacji. Dyrektorzy odsyłają adwersarzy do klauzuli odstępnego, zawartej w umowie zawodnika. Ta opiewa na 18 milionów euro. Blaugrana zamierzała wydać znacznie mniej, dlatego będzie musiała rozważyć kolejne opcje. Lub dogadać się z Chelsea w sprawie Alonso.

Galan w minionym sezonie rozegrał 37 spotkań w La Lidze. Zanotował w nich trzy asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 12 milionów euro.

Czytaj więcej: Lewandowski: Jestem w najlepszym miejscu, aby wygrywać [WIDEO].

Komentarze