Barcelona bez porozumienia z zawodnikami

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Borykająca się z poważnymi problemami finansowymi FC Barcelona musi pilnie szukać oszczędności, które mogą uratować budżet klubu. Jednym z elementów ma być obniżenie wynagrodzeń zawodnikom. Na początku tego tygodnia doszło w tej sprawie do spotkania władz katalońskiego klubu z przedstawicielami pierwszego zespołu. Jak informuje Sport, porozumienia nie udało się jednak osiągnąć.

Czytaj dalej…

Pandemia koronawirusa, zawieszenie rozgrywek, mecze bez udziału publiczności to najważniejsze powody trudnej sytuacji finansowej katalońskiego klubu. Władze Barcelony muszą w najbliższym czasie znaleźć sposób na zaoszczędzenie nawet 200 milionów euro. Jednym z elementów tych działań ma być znalezienie kompromisu z zawodnikami w sprawie obniżenia ich wynagrodzeń.

Pierwsze rozmowy bez porozumienia

We wtorek doszło w tej sprawie do pierwszego spotkania reprezentantów pierwszej drużyny z zarządem klubu, któremu aktualnie przewodzi Carles Tusquets. Według hiszpańskich mediów, nie przyniosło ono jednak efektu w postaci uzyskania porozumienia. Rozmowy w tej sprawie mają być jednak kontynuowane w kolejnych dniach.

Jak informuje Sport, w trakcie rozmów pojawiły się dwa główne punkty sporne. Pierwszy dotyczy proponowanego przez władze klubu obniżenia wynagrodzeń dla wszystkich zawodników w jednakowej wysokości, podczas gdy przedstawiciele zespołu uważają, że powinno to nastąpić na różnych poziomach.

Reprezentanci drużyny nie rozumieją również, dlaczego 30-procentowa redukcja wynagrodzeń, którą chce wprowadzić klub, a która ma być również przyjęta w stosunku do członków drugiego zespołu Barcelony, nie dotyczy sekcji koszykówki.

Rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane. Barcelona liczy na jak najszybsze uzyskanie porozumienie, co sprawiłoby, że klub nie musiałby wprowadzać drastycznych rozwiązań, jak jednostronne obniżenie wynagrodzeń zawodnikom.

Komentarze