Barca naciska na Depaya. Czeka go rozmowa z Xavim

Memphis Depay
Memphis Depay PressFocua

Memphis Depay jest jednym z zawodników, którzy są łączeni z opuszczeniem Barcelony. Duma Katalonii jest zdecydowana na rozstanie z Holendrem i zaczęła naciskać w tej kwestii na zawodnika.

  • Memphis Depay nie chce na razie słyszeć o odejściu z Barcelony
  • Kilka klubów wykazuje poważne zainteresowanie pozyskaniem Holendra
  • Barcelona oczekuje obecnie za niego 20 milionów euro

Barcelona traci cierpliwość do Depaya

Po sfinalizowaniu transferów Roberta Lewandowskiego i Raphinhi, a także przedłużeniu kontraktu z Ousmane Dembele, w ofensywie Barcelony zrobiło się ciasno. Klub z Camp Nou wytypował już zawodnika, z którym chciałby się pożegnać i jest nim Memphis Depay. Barcelona i sam Holender otrzymali kilka atrakcyjnych propozycji, ale napastnik na razie nie wykazuje większej chęci do ich przeanalizowania.

Barcelona w związku z tym zaczęła wywierać presję na piłkarza. Z Depayem ma rozmawiać między innymi Xavi Hernandez, który ma go poinformować, że nie będzie mógł liczyć na regularne występy i będzie starał się skłonić go do ponownego przemyślenia sprawy. Reprezentant Holandii myśli jednak tylko o pozostaniu. 

Obecna umowa Depaya obowiązuje do czerwca przyszłego roku. Piłkarz ma być przekonany, że mimo ostatnich transferów do klubu, będzie otrzymywał szanse na grę, tak jak to było pod koniec ubiegłego sezonu. Zawodnik, który dołączył do Barcelony na zasadzie wolnego transferu, nie rozumie dlaczego klub chce go teraz sprzedać za 20 milionów euro. 

Na razie sprawa odejścia Depaya tkwi w martwym punkcie i niewykluczone, że Barcelona będzie zmuszona do obniżenia swoich oczekiwań, jeżeli chce wytransferować Holendra.

Na wyjaśnienie się przyszłości holenderskiego czeka także Robert Lewandowski, który w towarzyskich spotkaniach występował z numerem 12. Jego ulubiona dziewiątka należy obecnie do Depaya.

Zobacz także: Niejasna sytuacja Depay’a. Różne opcje w grze

Komentarze