Młode talenty priorytetem Barcelony

Ansu Fati
Ansu Fati PressFocus

Po intensywnym oknie transferowym, dyrektor sportowy Barcelony skupia się teraz na przedłużeniem kontraktów z trzema młodymi gwiazdami: Ousmane’em Dembele, Ansu Fatim oraz Pedrim. Klub pozostaje optymistą w kwestii powodzenia negocjacji.

  • Barcelonę latem opuścili, między innymi, Leo Messi i Antoine Griezmann, były to ruchy konieczne dla ratowania finansów klubu
  • Teraz klub skupia się na zabezpieczeniu przyszłości. Obecnie priorytetem dla Joana Laporty i dyrektora sportowego jest przedłużenie kontraktów z Ousmane’em Dembele, Pedrim i Ansu Fatim

Barcelona pracuje nad nowymi kontraktami dla trzech młodych gwiazd

Za Barceloną niezwykle intensywne i skomplikowane okno transferowe. Klub opuściło dwóch najskuteczniejszych napastników ubiegłego sezonu, a jedyne transfery do klubu stanowili wolni zawodnicy. Obecnie w składzie drużyny Ronalda Koemana odbywa się zmiana warty. Młodzi gracze, w obliczu tarapatów finansowych klubu, stanowią ważną rolę w spotkaniach, co ma zaprocentować w przyszłości.

Dlatego też Blaugrana chce się zabezpieczyć, przedłużając kontrakty z trzema piłkarzami, na których mocno liczy się w biurach Camp Nou.

Najbardziej palącym jest przypadek Ousmane’a Dembele. Umowa Francuza wygasa za rok, a klub nie zawarł w niej klauzuli pozwalającej na jednostronną prolongatę. Choć 24-latek w trakcie swojej kariery w Barcelonie miewał wzloty i upadki, a złapanie stabilnej formy uniemożliwiały liczne kontuzje, uważa się go za kluczową postać przyszłości drużyny. Joan Laporta ceni jego nieprzewidywalność, niesamowitą szybkość, zdolność dryblingu i obunożność. Sam prezydent miał ponoć ustalić, by przedłużenie umowy z Dembele było priorytetem. Choć w zeszłym sezonie pojawiały się informacje, jakoby skrzydłowy nie był skłonny do podpisania nowego kontraktu, teraz panuje w tym temacie optymizm. 24-latek nie tylko chce związać się z Barceloną na dłużej, ale też rozumie jej sytuację finansową i ma zgodzić się na obniżenie pensji.

Drugi w kolejce po nową umowę jest Ansu Fati. Zawodnik od listopada leczy kontuzję, ale klub widzi w nim następcę Lionela Messiego. Sam 18-latek udowodnił, że zamierza tworzyć historię w Barcelonie, przyjmując podarowany mu przez włodarzy numer 10 na koszulce. Blaugrana chce zaproponować Fatiemu wieloletni kontrakt, który zawodnik chce podpisać. Dyrektor sportowy wie, że nadzieje klubu muszą znaleźć odzwierciedlenie w liczbach przedstawionych na umowie, ale nikt nie wątpi w szczęśliwe zakończenie negocjacji.

Ostatnim zawodnikiem, z którym Duma Katalonii chce jak najszybciej przedłużyć umowę, jest Pedri. Barcelona może samodzielnie prolongować kontrakt z genialnym pomocnikiem o kolejne dwa lata, ale chce pokazać mu swoje zaufanie. Dlatego klub chce zaproponować mu pięcioletnią umowę, który to pomysł ma się Pedriemu podobać.

Zobacz również: Barcelona uzupełniła kadrę. Luuk De Jong na Camp Nou.

Komentarze