Barcelona nie daje szans Eibar

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

FC Barcelona nie miała problemów z odniesieniem piątego zwycięstwa w La Liga w obecnym sezonie. W sobotnie popołudnie podopieczni Ernesto Valverde pewnie 3:0 pokonali na wyjeździe Eibar.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dala Dumy Katalonii, która w 13. minucie objęła prowadzenie. Po długim podaniu Clementa Lenglet, z piłką w pole karne wpadł Antoine Griezmann i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie trafił do siatki. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Drugiego gola kibice obejrzeli w 58. minucie. Griezmann tym razem wystąpił w roli asystenta, odgrywając do Messiego, który spokojnym strzałem pokonał bramkarza Eibar.

W 67. minucie Barcelona zdobyła trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, który trafił do pustej bramki po podaniu Messiego. Wynik 3:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

SD Eibar – FC Barcelona 0:3 (0:1)

0:1 Griezmann 13′