Koeman: Barcelona nie jest w stanie wygrać wszystkiego

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. PressFocus

FC Barcelona po rozegraniu 11 meczów ligowych plasuje się dopiero na ósmym miejscu w tabeli La Liga. W środowy wieczór ekipę z Katalonii czeka trudne starcie z Realem Sociedad San Sebastian. Przed tym meczem kilka zdań na konferencji prasowej wyraził szkoleniowiec Dumy Katalonii.

FC Barcelona legitymuje się aktualnie bilansem zaledwie 17 punktów. Po ostatnim spotkaniu sporo krytyki spadło na głowę trenera Ronalda Koemana, który tuż przed końcem podjął decyzję o tym, aby zdjąć z boiska Antoine’a Griezmanna, wprowadzając obrońcę Samuela Umtitiego.

Szef Barcy wyjaśnił kibicom, że muszą zaakceptować fakt, że drużyna nie wygrywa wszystkiego ze względu na okres przejściowy klubu. Holender zareagował na krytykę swojej decyzji o wprowadzeniu środkowego defensora w ostatnich minutach gry w niedzielnym wygranym 1: 0 meczu z Levante.

– W tym klubie zawsze jest presja, aby wygrać wszystko. Ludzie są do tego przyzwyczajeni, ale czasami nie jest to możliwe – mówił Koeman cytowany przez Mundo Deportivo.

– Dzieje się tak, ponieważ w zespole zachodzą zmiany. W związku z tym trzeba zaakceptować fakt, że zespół nie jest w stanie wygrać wszystkiego – dodał trener Barcelony.

Komentarze