Barcelona nie wątpi w talent Ansu Fatiego i ma konkretny plan

Ansu Fati
Ansu Fati fot. PressFocus

FC Barcelona według doniesień Mundo Deportivo oprócz tego, że planuje wzmocnienia latem ma jeszcze jeden cel. Jest nim zatrzymanie Ansu Fatiego w klubie.

Barcelona chce przedłużyć umowę z Ansu Fatim

FC Barcelona od dłuższego jest postrzegana za jeden z tych klubów, do których może trafić Erling Haaland. Norweg podobno jest jednym z głównych celów Katalończyków. Hiszpańskie media przekonują jednak, że w klubie z Camp Nou jest już piłkarz, który ma wszystko, co jest potrzebne, aby zostać następcą Lionela Messiego.

Reprezentant Argentyny wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Obecna umowa zawodnika z Barceloną wygasa z końcem czerwca tego roku. Tymczasem w kontekście Dumy Katalonii rysują się różne plany transferowe.

Najważniejsze ma być jednak parafowanie nowego kontraktu z Ansu Fatim. Obecna umowa piłkarza z Barca obowiązuje do końca czerwca 2022 roku i jest w nim umieszczona klauzula odstępnego, wynosząc 400 milionów euro. Władze Blaugrany mają natomiast cel, aby przedłużyć kontrakt z młody zawodnikiem do 2026 roku.

Potencjał na miarę Mbappe

Kryzys gospodarczy wpłynął na to, że działacze Barcy musieli obniżać pensje poszczególnych piłkarzy. Sprawa nie dotyczyła jednak Ansu Fatiego. Zdaniem sterników Barcelony młody Hiszpan ma podobny potencjał, co Kylian Mbappe.

Warto podkreślić, że obecna umowa Ansu Fatiego z klubem z Camp Nou ma też opcję przedłużenia jej o kolejne dwa lata. Czterokrotny reprezentant Hiszpanii jak dotąd wystąpił w koszulce Barcelony w 42 spotkaniach, zdobywając w nich 13 bramek. Na koncie 18-latka jest również pięć asyst.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 11:14.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze