Barcelona odeśle Suareza na trybuny?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Luis Suarez ryzykuje spędzenie obecnego sezonu na trybunach, ponieważ cały czas nie rozwiązał swojej sytuacji kontraktowej z Barceloną – informuje ESPN. Reprezentant Urugwaju nie znajduje się w planach nowego trenera Dumy Katalonii Ronalda Koemana i może szukać sobie nowego klubu. Jednocześnie musi ustalić z Barceloną warunki rozstania, co jak się okazuje, nie jest łatwe.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 33-letniego napastnika obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Suarez uważa, że klub powinien zapłacić mu wynagrodzenie za cały pozostały rok, jeżeli chce, aby odszedł teraz. ESPN, powołując się na katalońskie źródła, informuje, że w grę wchodzi kwota 25 milionów euro.

Juventus chce Suareza

Nie jest tajemnicą, że pozyskaniem zawodnika poważnie zainteresowany jest Juventus. Przedstawiciele Barcelony są gotowi pozwolić piłkarzowi na przejście do turyńskiego klubu, ale kategorycznie sprzeciwiają się oczekiwaniom samego piłkarza co do spłaty całego kontraktu. Według ESPN, Suarez mógłby przejść do Barcelony na podobnej zasadzie, na jakiej Ivan Rakitić trafił niedawno do Sevilli. Chorwat dołączył do swojego byłego klubu za 1,5 miliona euro plus bonusy.

Przedstawiciele Juventusu czekają na rozwój sytuacji, który uzależniony jest od wyniku rozmów pomiędzy Suarezem i Barceloną. Według informacji ESPN, kataloński klub nie zamierza ustępować piłkarzowi i jest gotowy pozostawić go poza składem drużyny na cały sezon, choć ostateczna decyzja w tej sprawie należałaby do Ronalda Koemana.

Suarez gotowy zostać w Barcelonie

Urugwajczyk w ubiegłym miesiącu przyznał, że jest gotowy zostać w Barcelonie, nawet gdyby nie mógł liczyć na regularne występy w podstawowym składzie. Ostatnie wydarzenia raczej wykluczają taką możliwość.

Suarez, który trafił do Barcelony w 2014 roku, jest trzecim najlepszym strzelcem w historii klubu. W 283 rozegranych do tej pory spotkaniach zdobył dla katalońskiej drużyny 198 bramek.

Komentarze