Barcelona odkłada rozmowy z Roberto na później

Sergi Roberto i Yannick Carrasco
Sergi Roberto i Yannick Carrasco PressFocus

Kontrakt Sergiego Roberto z Barceloną wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Mimo tego klub odkłada rozmowy o nowej umowie co najmniej do lutego. Pod koniec tego miesiąca Hiszpan ma wrócić do treningów po kontuzji, wtedy też Duma Katalonii zechce przedłużyć z nim kontrakt.

  • Sergi Roberto ma kontrakt z Barceloną jedynie do końca bieżącego sezonu
  • Mimo tego klub odkłada na boczny tor rozmowy ze swoim kapitanem
  • Obecnie Hiszpan dochodzi do siebie po operacji uda. Pod koniec lutego ma wrócić do gry i w tym właśnie miesiącu klub zamierza zasiąść z nim do negocjacji

Barcelona nie przedłuży z Roberto umowy w styczniu

Sergi Roberto wciąż nie może być pewny swojej przyszłości. Od początku sezonu mówiło się, że Barcelona zasiądzie z nim do rozmów w sprawie nowej umowy. Obecna obowiązuje jedynie do czerwca. Do pierwszych negocjacji doszło, ale obie strony nie doszły do porozumienia. Na ten moment klub ustalił inne priorytety. Mateu Alemany musi dojść do porozumienia z Ousmane’em Dembele, a następnie przedłużyć kontrakty z Nico Gonzalezem, Gavim oraz Ronaldem Araujo.

Zarówno Duma Katalonii, jak i sam Sergi Roberto będą dążyć do przedłużenia współpracy. 29-latek ma jednak prawo czuć się niepewnie. Od końca października pozostaje poza grą. Reprezentant Hiszpanii zdecydował się na operację mięśni uda, które dokuczały mu od dłuższego czasu. Jego rozbrat z boiskiem trwa już trzy miesiące, a ma potrwać jeszcze kilka tygodni. Oczekuje się, że wychowanek Blaugrany powróci do treningów pod koniec lutego. Wtedy też klub zamierza przeprowadzić z nim ostateczne rozmowy i przedłużyć kontrakt. To ma zaś pozwolić Dumie Katalonii odciążyć listę płac. Wielozadaniowy gracz ma bowiem nie tylko zarabiać mniej niż obecnie, ale też pensja zostanie rozłożona na kilka lat.

Roberto jest wychowankiem Barcelony, a w pierwszej drużynie oficjalnie figuruje od 2013 roku. Z zespołem sięgnął, między innymi, po dwie Ligi Mistrzów i sześć mistrzostw Hiszpanii. Dla Blaugrany rozegrał 316 spotkań. Zanotował w nich dwanaście bramek i 37 asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze