Barcelona ogłosiła duży transfer. Gigantyczna klauzula odstępnego

Ferran Torres
Ferran Torres Pressfocus

Barcelona poinformowała, że jej zawodnikiem ostał Ferran Torres Hiszpan podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku.

  • Kibice Barcelony mają powody do radości
  • Ich klub reprezentował będzie Ferran Torres
  • Sprowadzony z Manchesteru City Hiszpan związał się nową drużyną do 30 czerwca 2027 roku

Barcelona potwierdziła drugie wzmocnienie

Gdy Joan Laporta obejmował ponownie funkcję prezydenta Barcelony, klubowa kasa świeciła pustkami. Szef katalońskiego klubu musiał latem pozbyć się wielu zawodników, aby spełnić narzucone przez La Ligę limity finansowe. Hiszpańskie media zwiastowały, że Blaugrana będzie musiała zaciskać pasa na rynku transferowym. Mimo tego drużyna jest wzmacniana.

Kilka tygodni temu na Camp Nou powrócił Dani Alves. Był to pierwszy, ale nie ostatni zimowy transfer na kadencji Xaviego Hernandeza. Szkoleniowiec Barcelony apelował o nowe twarze w ofensywie. Prezydent klubu spełnił obietnicę i wzmocnił siłę rażenie katalońskiej drużyny.

Barcelona poinformowała, że jej zawodnikiem został reprezentujący ostatnio Manchester City Ferran Torres. To 21-letni Hiszpan, który z powodzeniem może grać na obu skrzydłach. Pep Guardiola wystawiał go także jako fałszywego napastnika. Uniwersalność Torresa z pewnością przyda się Blaugranie.

Portal Transfermarkt wycenia Torresa na 45 milionów euro. Barcelona zapłaciła jednak więcej. Manchester City otrzymał za Hiszpana 55 milionów euro. Kolejne dziesięć wpłynie na konto mistrza Anglii, jeżeli spełnione zostaną pewne warunki. To informacje nieoficjalne, ponieważ klub ich nie potwierdził. Wiadomo jednak, że 21-latek podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2027 roku. W kontrakcie piłkarza znalazła się także ogromna klauzula odstępnego. Potencjalny kupiec musi liczyć się z wydatkiem rzędu miliarda euro.

Czytaj także: Czas pożegnań w Madrycie. Trzech graczy może opuścić Real

Komentarze