Barcelona przyspiesza negocjacje z dwoma kluczowymi graczami

Gavi
Gavi PressFocus

Po zamknięciu zimowego okna transferowego Barcelona skupia się na przedłużeniu umów z Ronaldem Araujo i Gavim. Obaj zawodnicy są świadomi swej pozycji, więc nie doszło jeszcze do porozumienia, ale klub robi wszystko, by to jak najszybciej się zmieniło.

  • Barcelona po zamknięciu zimowego okna transferowego skupia się na przedłużaniu umów z najważniejszymi graczami
  • Najistotniejsze jest skłonienie do pozostania Ronalda Araujo i Gaviego
  • Obaj zawodnicy odrzucili pierwsze propozycje, ale w klubie panuje spokój w kontekście ich pozostania na Camp Nou

Barcelona planuje kolejne spotkania z agentami Araujo i Gaviego

FC Barcelona z pompą zakończyła zimowe okienko transferowe. Po nim jednak praca sztabu technicznego się nie kończy. Największą nadzieją kibiców Dumy Katalonii na lepsze jutro jest młodzież, która zadomowiła się już w wyjściowym składzie. Już w 2021 roku swoje umowy przedłużyli Ansu Fati, Pedri i Nico Gonzalez. Teraz priorytetem są nowe kontrakty dla Ronalda Araujo i Gaviego.

Obaj zawodnicy są fundamentem drużyny Xaviego Hernandeza i są tego świadomi. Urugwajczyk, który obecnie zarabia niespełna dwa miliony euro, ma na stole konkretne oferty z Premier League. Dlatego też pierwsze spotkanie Blaugrany z agentami stopera nie zakończyły się porozumieniem. Sytuacja Gaviego jest jeszcze bardziej skomplikowana. Wciąż posiada on jedynie umowę z zespołem rezerw, przez co jego zarobki są – w skali La Ligi – śmieszne. Rocznie inkasuje niespełna dwieście tysięcy euro. Liverpool proponuje mu podwyżkę do czterech milionów za rok, a do tego solidną premię za podpis. The Reds są też świadomi klauzuli odstępnego w wysokości 50 milionów euro. Biorąc pod uwagę skalę talentu gracza, dla klubu Premier League to rozsądna inwestycja.

Barcelona pozostaje jednak spokojna w kwestii obu zawodników. Wyraźnie deklarują oni chęć pozostania na Camp Nou, ale sztab techniczny nie może przeciągać rozmów. Sytuacja finansowa Blaugrany jest trudna, ale filary drużyny muszą zostać docenione. Inaczej poszukają docenienia gdzie indziej. Niebawem Mateu Alemany i jego pracownicy mają spotkać się zarówno z agentami Araujo, jak i Gaviego.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze