Barcelona pewna, że Gavi przedłuży w sierpniu kontrakt

Gavi
Gavi Pressfocus

FC Barcelona wciąż nie dogadała się z Gavim w sprawie przedłużenia wygasającego za rok kontraktu. Dyrektor sportowy Blaugrany, Mateu Alemany jest jednak przekonany, że młody pomocnik podpisze w sierpniu nową umowę.

  • Otoczenie Gaviego jest chętne przedłużyć umowę z FC Barcelona, ale żąda zarobków wysokości 6 mln euro
  • Dumę Katalonii stać na płacenie Gaviemu tylko 4 mln euro
  • Sytuację młodego pomocnika Barcy uważnie obserwuje Bayern Monachium

Alemany pewny pozostania Gaviego

17-letni Gavi przebojem wdarł się do pierwszego składu FC Barcelona. W debiutanckim sezonie w zespole Dumy Katalonii, środkowy pomocnik rozegrał 47 meczów we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich dwie bramki, zaliczył sześć asyst i szybko stał się ważną postacią, najpierw w drużynie Ronalda Koemana, a później Xaviego. Jego nieprzeciętny talent dostrzegł również selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Luis Enrique, który już po kilku ligowych występach, dał mu szansę gry w La Roja. Do tej pory Gavi ma na koncie dziesięć występów i jednego gola w narodowych barwach.

Nic dziwnego, że po tak wspaniałym początku zawodowej kariery, FC Barcelona chciała się zabezpieczyć i zatrzymać swoją perełkę na dłużej. Kontrakt Gaviego wygasa 30 czerwca 2023, a klub z Camp Nou był skory go przedłużyć o trzy lata. Obie strony nie mogą się jednak dogadać w kwestii zarobków. Gavi obecnie zarabia ok. 100 tys. euro za sezon. Jego agent domaga się zarobków w wysokości 6 mln euro, podczas gdy FCB obecnie może zaproponować apanaże o 2 mln euro mniejsze. Impas w negocjacjach trwa, a młodym pomocnikiem coraz poważniej interesuje się również Bayern Monachium.

Mimo to, dyrektor sportowy Mateu Alemany, jest przekonany, że kataloński klub wkrótce dojdzie do porozumienia z Gavim. – Istnieje już umowa ramowa między nami, a Gavim. Wszyscy są zaangażowani w to, aby przedłużenie w końcu nastąpiło. Poczekamy, aż zawodnik w sierpniu skończy 18 lat i wtedy podpiszemy z nim nowy, 3-letni kontrakt. Gavi zatem na 100% będzie kontynuował swoją karierę w Barcelonie – zapewnił.

Przeczytaj również: Transfer Gaviego coraz trudniejszy, kwota 50 milionów nieaktualna

Komentarze