Barcelona po raz 26. mistrzem Hiszpanii

FC Barcelona w sobotni wieczór zapewniła sobie 26. w historii tytuł mistrza Hiszpanii. Duma Katalonii skromnie 1:0 pokonała na Camp Nou Levante i jest już pewna mistrzostwa na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu.

Podopieczni Ernesto Valverde do tytułu potrzebowali trzech punktów w konfrontacji z Levante. Choć w pierwszej połowie Duma Katalonii zdecydowanie przeważała, to na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie. Okazje do zdobycia gola mieli Suarez i Coutinho.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Groźnie uderzał między innymi Rakitić, ale na tablicy wyników nadal widniał bezbramkowy rezultat. W 62. minucie sprawy w swoje nogi wziął Messi. Argentyńczyk otrzymał w polu karnym podanie od Arturo Vidala, zwiódł obrońcę i spokojnym strzałem zmusił bramkarza do kapitulacji.

Jak się później była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Bramka na wagę zdobycia przez Barcelonę mistrzowskiego tytułu już w sobotę.

FC Barcelona – Levante UD 1:0 (0:0)