Atletico zadecydowało o przyszłości Griezmanna. Barca poczeka na pieniądze

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann PressFocus

Atletico Madryt wykupi Antoine’a Griezmanna za około 40 milionów euro, ale dopiero po zakończeniu sezonu 2022/2023. Tego wymaga od mistrzów Hiszpanii klauzula zawarta między nimi a Barceloną.

  • Pojawiały się informacje, jakoby Atletico Madryt planowało wykupić Antoine’a Griezmanna już tego lata
  • Mundo Deportivo donosi jednak, że obowiązek wykupu Francuza obowiązywać będzie dopiero po jego drugim sezonie w Atletico, czyli latem 2023 roku
  • Jeżeli napastnik rozegra minimum połowę możliwych minut, Los Colchoneros zapłacą wtedy Barcelonie 40 milionów euro

Griezmann cieszy się z powrotu do Atletico, klub zapłaci za Francuza dopiero w przyszłym roku

Atletico Madryt zdołało w ostatnich minutach letniego okna transferowego zapewnić sobie usługi Antoine’a Griezmanna. Do mediów dotarła informacja, że FC Barcelona zapewniła sobie konieczność wykupu Francuza przez Los Colchoneros za około 40 milionów euro. Jest to prawda. Blaugrana będzie jednak musiała poczekać na pieniądze od Rojiblancos.

Okazuje się bowiem, że tak, madrytczycy zgodzili się zawrzeć taką klauzulę w kontrakcie Griezmanna, z zastrzeżeniem, że ten rozegra minimum 50 procent meczów, w których będzie dostępny dla trenera. Klauzula ta wejdzie jednak w życie dopiero po sezonie 2022/2023. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie Duma Katalonii otrzyma tę kwotę. Na ten moment Francuz z nawiązką spełnia bowiem warunki zawarte w umowie. Napastnik mocno zabiegał o powrót do Madrytu. Obniżył swoją pensję o około 40 procent, by Atletico mogło przejąć ją w całości. Taki warunek postawiła bowiem Blaugrana.

31-latek wystąpił w 25 meczach dla Rojiblancos w tym sezonie. Zanotował w nich osiem bramek i pięć asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze