Barcelona pójdzie za ciosem. Zadba o młodą gwiazdę

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

Ansu Fati niedługo podpisze nowy kontrakt z Barceloną. Kataloński klub nie chce stracić swojej młodej gwiazdy, więc w umowie zawrze ogromną klauzulę wykupu.

  • Barcelona przedłuży kontrakt z Ansu Fatim
  • Nowa umowa Hiszpana ma obowiązywać przez najbliższe sześć lat
  • W kontrakcie znajdzie się klauzula wykupu w wysokości miliarda euro

Barcelona zabezpieczy przyszłość klubu

Wyniki osiągnę przez Barcelonę w sezonie 2021/2022, to duże rozczarowanie. Blaugrana regularnie traci punkty ze słabszym przeciwnikami, a od tych silniejszych otrzymuje lekcje futbolu. Kataloński klub stara się jednak przekazywać sowim fanom pozytywne informacje.

Jakiś czas temu Barcelona ogłosiła, że sfinalizowała negocjacje z Pedrim. Poprzednia umowa 18-latka wygasała w czerwcu przyszłego roku. Dzięki nowemu kontraktowi, Hiszpan ma pozostać na Camp Nou do połowy 2026 roku. W jego klauzuli znalazła się kwota wykupu opiewająca na miliard euro.

Bardzo prawdopodobne, że los Pedriego podzielili wkrótce także Ansu Fati. 18-latek wrócił niedawno do gry bo trwającej blisko rok kontuzji kolana. Ze zdrowiem Hiszpana jest już dobrze, co zostało potwierdzone w meczach. Fati rozegrał w bieżącej kampanii tylko 116 minut, a strzelił już dwa gole i zaliczył asystę.

Aktualna umowa wiąże Fatiego z Barceloną tylko do 30 czerwca przyszłego roku. Klub w ostatnim czasie zintensyfikował jednak rozmowy z agentem piłkarza. Zdaniem Fabrizio Romano w ich trakcie wypracowano porozumienie. Dzięki temu Fati podpisze umowę, która będzie obowiązywała aż do 30 czerwca 2027 roku. Wynagrodzenie Hiszpana ma rosnąć z roku na rok. Ponadto w jego kontrakcie znajdzie się klauzula wykupu w wysokości miliarda euro. Oficjalny komunikat ma pojawić się jeszcze przed niedzielnym meczem z Realem Madryt.

Czytaj także: Barceloński promyk nadziei przed El Clasico

Komentarze