Jordi Alba
Jordi Alba PressFocus

Barcelona pokonała lidera z San Sebastian!

Barcelona pokonała u siebie lidera LaLiga, Real Sociedad (2:1), w spotkaniu 19. kolejki, rozgrywanym awansem. Świetny mecz zanotował Jordi Alba, a debiutanckie w tym sezonie trafienie zaliczył Frenkie de Jong.

Choć wynik na to nie wskazuje, Barcelona pokonała lidera z San Sebastian w naprawdę dobrym stylu, choć trener Ronald Koeman może mieć – nie po raz pierwszy – pretensje do swych podopiecznych za nieskuteczność pod bramką rywala. Na samym początku spotkania dwie niezłe okazje zmarnowali Antoine Griezmann i Pedri, a wówczas, wbrew przebiegowi meczu, na prowadzenie wyszli goście. Po rzucie rożnym Portu zagrał wzdłuż bramki do Williana Jose, a Brazylijczykowi pozostało wprowadzić piłkę do siatki. O ile dotychczas Barcelona Koemana nie potrafiła ani razu odwrócić wyniku, tym razem zareagowała wzorowo. Trzy minuty po trafieniu Jose, przepięknym trafieniem prawą nogą popisał się Jordi Alba, wykańczając składną akcję gospodarzy. Duma Katalonii raz za razem atakowała bramkę Alexa Remiro, a w świetnej okazji w poprzeczkę huknął Antoine Griezmann. Gdy wydawało się, że obie ekipy zejdą do szatni z remisem, do siatki trafił, po raz pierwszy w tym sezonie, Frenkie de Jong, wykorzystując podanie Alby, odbite jeszcze od jednego z obrońców Realu Sociedad.

Po przerwie mecz się nieco wyrównał, ale najlepsze okazje nadal stwarzała sobie Barcelona. W 55. minucie Alba powinien zanotować asystę, ale Griezmann, w sam sobie znany sposób, nie skierował piłki do pustej bramki. W końcówce pobudzili się podopieczni Alguacila, a Pedri interwencję na szarżującym Alexandru Isaku przypłacił kontuzją. Ostatecznie jednak wynik się nie zmienił.

Barcelona pokonała u siebie lidera LaLiga i choć Real Sociedad nie zwyciężył na Camp Nou od 30 lat, zwycięstwo takiej rangi musi odbić się pozytywnie na morale szatni. Dzięki niemu Barca awansowała zbliżyła się do szczytu tabeli na dystans sześć oczek, a Baskowie stracili fotel lidera na rzecz Atletico Madryt.