Barcelona pokonuje Athletic!

Ivan Rakitić
Ivan Rakitić fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Piłkarze Barcelony pokonali na własnym stadionie Athletic Bilbao 1:0. Decydującą bramkę w tym meczu zdobył Ivan Rakitić. Dzięki tej wygranej gospodarze wrócili na pierwsze miejsce w La Liga.

W najciekawszym wtorkowym meczu 31. kolejki Barcelona podejmowała na Camp Nou Athletic Bilbao. Katalończycy chcieli wrócić na fotel lidera La Liga i wywrzeć presję na Realu Madryt, z którym Blaugrana rywalizuje o tytuł mistrza Hiszpanii. Z kolei Athletic chciał spróbować zatrzymać rywala i zmniejszyć stratę do drużyn grających o udział w europejskich pucharach.

Oba zespoły od pierwszych minut meczu narzuciły wysokie tempo gry. Barcelona, jak w większości spotkań dominowała rywala w posiadaniu piłki. Gospodarzom zależało na jak najszybszym zdobyciu gola, który dałby im komfort gry. Mimo wielu stworzonych sytuacji ofensywnych, brakowało konkretu w postaci zdobytego gola.

Piłkarze z kraju Basków, przez większość czasu zmuszeni byli wyłącznie do bronienia się. W związku z tym, swoich szans na zdobycie bramki upatrywali głównie w kontratakach. Jednak nie przyniosło to pozytywnego skutku, ponieważ gdy tylko goście zbliżali się do pola karnego Barcelony, obrońcy od razu wybijali piłkę daleko od bramki Ter Stegena.

W drugiej połowie Barcelona dominowała jeszcze bardziej i 71. minucie zdobyła bramkę na 1:0. Po zagraniu Messiego piłka trafiła do Rakiticia, który znalazł się w polu karnym i uderzył precyzyjnie w lewy róg bramki.

Dla Barcy nie był to zdecydowanie łatwy mecz. Athletic zagrał bardzo dobrze w obronie i kilka razy stworzył groźne sytuacje w polu karnym gospodarzy. Jednak w decydujących momentach zabrakło im skuteczności.

W 32. kolejce Barcelona zagra na wyjeździe z Celtą Vigo. Z kolei Athletic Bilbao zagra u siebie z Mallorcą.