Christensen o krok, Barca rusza po kolejnych wolnych agentów

Franck Kessie
Franck Kessie PressFocus

Coraz więcej źródeł informuje o porozumieniu pomiędzy Barceloną, a Andreasem Christensenem, któremu latem wygaśnie kontrakt z Chelsea. To nie jedyny, wolny od lipca, agent, z którym Blaugrana zamierza podpisać umowę.

  • Barcelona doszła do porozumienia z Andreasem Christensenem w kontekście trzyletniego kontraktu, Duńczyk dołączy do klubu latem, gdy zakonczy się jego umowa z Chelsea
  • To nie jedyny wolny agent, o którego walczy Duma Katalonii
  • Następnym celem klubu jest Franck Kessie, a kolejnym Nouassir Mazraoui

Christensen przyklepany, czas wzmocnić inne pozycje

Zarząd FC Barcelony intensywnie pracuje nad kształtem kadry na kolejny sezon. Klub ma do rozwiązania zarówno kwestie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Co do wewnętrznych, Duma Katalonii chce jak najszybciej przedłużyć umowy z Ronaldem Araujo i Gavim, otwarta jest też kwestia Ousmane’a Dembele. W kontekście zewnętrznym, Blaugrana podobno dogadała się już z Andreasem Christensenem. Kontrakt Duńczyka z Chelsea wygasa wraz z końcem sezonu, a sam stoper wybrał ponoć Camp Nou jako miejsce kontynuowania kariery. Ma podpisać trzyletnią umowę. Co prawda Joan Laporta pracuje nad porozumieniem w kwestii funduszu CVC, co ma pozwolić na sprowadzenie Erlinga Haalanda i innych graczy, ale nie oznacza to, że Duma Katalonii zechce trwonić pieniądze. Dlatego też w ich kręgu zainteresowań prym wiodą inni wolni agenci.

Priorytetem w tej kategorii zdaje się Franck Kessie. Pomocnik Milanu odbył już rozmowę z Xavim Hernandezem, który chętnie przywitałby w swej drużynie silnego środkowego pomocnika. Mundo Deportivo jest przekonane, iż Iworyjczyk zdecydował się już na przenosiny do Blaugrany. Kolejną palącą kwestią jest prawa strona defensywy. Klub złożył ofertę Cesarowi Azpilicuecie, ale w ostatnim czasie zdaje się skupiać mocniej na Nouassirze Mazraouim. Marokańczyk pożegna się w czerwcu z Ajaxem, a profilem pasuje do zespołu Xaviego. Kataloński Sport donosi, że klub złożył już oficjalną propozycję 24-latkowi, a ten ma przychylnie patrzeć na taki transfer.

Do tych wszystkich negocjacji dochodzą niepewne kwestie związane z przedłużeniem kontraktu z Danim Alvesem czy wykorzystaniem opcji wykupu Adamy Traore. Nie ulega wątpliwości, że Laporta i Mateu Alemany mają obecnie pełne ręce roboty.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze