Lionel Messi
Lionel Messi fot. ASInfo

Barcelona ponownie zwycięska

Siódme ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli dziś piłkarze FC Barcelony, którzy przed własną publicznością pokonali Leganes 3:1 (1:0). Katalończykom zwycięstwo nie przyszło dziś jednak łatwo – na gola Dembele odpowiedział bowiem Braithwaite, ale później na listę strzelców wpisali się Luis Suarez i Messi. Blaugrana ma więc wciąż pięć punktów przewagi nad drugim Atletico.

Tylko czterech piłkarzy zachowało miejsce w jedenastce Barcelony po pucharowym meczu z Levante – na murawę od pierwszej minuty wybiegli ponownie Alba, Arthur, Coutinho i Dembele. Sześciu zmian po wygranej nad Realem Madryt, która nie dała jednak awansu do kolejnej rundy Pucharu Króla, dokonał za to Mauricio Pellegrino – tym razem mogliśmy obejrzeć Silvę, Tarina, Nyoma, Vesgę, Oscara i En Nesyriego.

Na pierwsze celne uderzenie trzeba było poczekać do 32. minuty, ale strzał ten przyniósł od razu gola – po szybkiej akcji gospodarzy wyprowadzonej z własnej połowy, Alba wypatrzył w polu karnym Dembele, który precyzyjnym uderzeniem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce, obijając po drodze wewnętrzną część słupka.

Niespełna kwadrans po zmianie stron, goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania – po zagraniu z głębi pola, prawą stroną obrońcom Barcelony urwał się En Nesyri, który wyłożył futbolówkę na tacy Braithwaite’owi, a Duńczyk z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Jak trwoga to do Boga – w 64. minucie Ernesto Valverde zdecydował się posłać na boisko Leo Messiego, który dziesięć minut później walnie przyczynił się do bramki Barcelony. Argentyńczyk oddał silne uderzenie zza pola karnego, które fantastycznie wybronił jednak Cuellar, ale przy dobitce Luisa Suareza, bramkarz Leganes, który został nieco staranowany przez Urugwajczyka, był bezradny.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni Ernesto Valverde mogli przypieczętować zdobycie kompletu punktów, ale strzał Luisa Suareza wybronił Cuellar. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, było już jednak 3:1 – Messi wymienił futbolówkę z Albą, po czym ulokował futbolówkę pod poprzeczką.

Kiedy następne mecze?

Barcelona zanotowała tym samym siódme ligowe zwycięstwo z rzędu – Katalończycy z 46 punktami na koncie liderują stawce z pięciopunktowym zapasem. W następnej kolejce, podopieczni Ernesto Valverde zmierzą się z Gironą, natomiast Leganes podejmie Eibar.

FC Barcelona – CD Leganes 3:1 (1:0)

1:0 Dembele 32′
1:1 Braithwaite 57′
2:1 Luis Suarez 74′
3:1 Messi 90+2′

Busquets, Alena, Roberto – Braithwaite, Tarin, Omeruo

Barcelona: ter Stegen – Alba, Vermaelen, Pique, Roberto – Arthur (64′ Rakitić), Busquets, Alena (64′ Messi) – Coutinho, Luis Suarez, Dembele (69′ Malcom)

Leganes: Cuellar – Silva, Siovas, Omeruo, Tarin, Nyom – Vesga (86′ Eraso), Recio, Oscar (86′ El Zhar) – En Nesyri, Braithwaite (78′ Santos)