Rivaldo uderza w zarząd Barcy. Krytyka z powodu Messiego

Leo Messi
Leo Messi PressFocus

Były piłkarz, Rivaldo zabrał głos w sprawie sagi związanej z odejściem Lionela Messiego z Barcelony. Uważa on, że kataloński klub popełnił poważny błąd na siłę zatrzymując Argentyńczyka na Camp Nou.

6-krotny zdobywca Złotej Piłki był bliski odejścia do Manchesteru City, ale Barcelona transfer ten zablokowała. Teraz może na tym stracić, bo Leo Messi nie podpisał nowej umowy, a obecna wygasa już latem. Istnieje więc duże ryzyko, że rozstanie się on z Barceloną, a klub nie zarobi na nim nawet jednego euro.

Rivaldo uważa, że działacze z Camp Nou postąpi fatalnie i przyjdzie im za to zapłacić. – Myślę, że Barca popełniła błąd nie sprzedając w ostatnie lato Messiego, gdy jeszcze miał ważną przez ponad rok umowę. Działacze powinni zachować się jak ci z Realu Madryt. W odpowiednim momencie sprzedali za jakieś 100 milionów euro Cristiano Ronaldo. Z Messim należało postąpić tak samo – ocenił Rivaldo. – Przykro ogląda się to, że tak utalentowany i wartościowy gracz jest na dobrej drodze, by opuścić klub za darmo – dodał.

Barca powinna sprzedać Coutinho

Były napastnik uważa, że Barcelona powinna szukać obecnie innych sposobów na podreperowanie budżetu. Wskazuje, że warto byłoby rozstać się z Phillipe Coutinho. – Myślę, że ma on swoich entuzjastów w Anglii i być może Barca byłaby w stanie oddać go tam za niemałe pieniądze. Pozwoliłoby to klubowi zatrzymać takich graczy jak Dembele czy Griezmann – stwierdził Rivaldo.

Komentarze