Postępy w rozmowach Barcelony z Araujo

Ronald Araujo i Alejandro Grimaldo
Ronald Araujo i Alejandro Grimaldo PressFocus

Agent Ronalda Araujo odrzucił pierwszą propozycję Barcelony w sprawie przedłużenia kontraktu. Obie strony spotkają się jednak raz jeszcze i są coraz bliżej osiągnięcia porozumienia.

  • Priorytetem Barcelony jest przedłużenie kontraktów z Ronaldem Araujo i Gavim
  • Urugwajczyk odrzucił pierwszą ofertę, gwarantującą mu zarobki z rzędu zaledwie trzech milionów euro rocznie
  • Obie strony spotkają się ponownie i pozostają optymistami w kwestii zawarcia porozumienia

Araujo chce doceniania, Barcelona pod ścianą

Ostatnie pół roku w wykonaniu prezesa i zarządu Barcelony były bardzo skomplikowane. Klub odniósł sukces, przedłużając umowy z Pedrim oraz Ansu Fatim. Teraz, gdy okazało się, że dojście do porozumienia z Ousmane’em Dembele jest niemożliwe, priorytetem pozostają negocjacje z Ronaldem Araujo i Gavim. Obaj zawodnicy zarabiają znacznie poniżej obecnego wkładu w grę zespołu.

Urugwajczyk postrzegany jest jako lider defensywy Blaugrany. Silny, szybki i wysoki środkowy obrońca ma wszystko, by wyrosnąć na czołowego gracza na swojej pozycji. Jego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2023 roku, a sam gracz ma na stole trzy konkretne oferty z Premier League.

Niedawno hiszpańskie media donosiły, że pierwsze spotkanie agentów Araujo z reprezentantami klubu zakończyło się fiaskiem. Sport informuje, że pełnomocnicy gracza poczuli rozczarowanie na propozycję rzędu trzech milionów euro rocznie. Z taką pensją stoper pozostałby jednym z gorzej opłacanych zawodników zespołu. Agenci uważają, że ich klient zasłużył na zarobki podobne do tych Pedriego i Fatiego. Tylko one odzwierciedlałyby jego pozycję w szatni.

Obie strony niebawem mają spotkać się ponownie i druga oferta ma już być bliższa oczekiwaniom zawodnika. Zarówno Barcelona, jak i Araujo pozostają optymistami w kwestii zakończenia negocjacji.

22-latek rozegrał w tym sezonie 27 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Strzelił trzy gole.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze