Barcelona potrzebuje czasu. “Musimy się zmienić”

Gerard Pique
Gerard Pique fot. PressFocus

Obrońca Barcelony Gerard Pique przyznaje, że wydarzenia wokół klubu z ostatnich miesięcy, a także wszystkie okoliczności nie pomagają drużynie w powrocie na właściwy tor. Zdaje sobie jednak również sprawę, że w przypadku takiego zespołu jak Barcelona nie może być to wymówką.

Czytaj dalej…

– W tej chwili klub jest taki, jaki jest. Jest w trakcie wielu zmian, moim zdaniem koniecznych zmian. Trzeba było zająć się tymi sprawami. To było oczywiste, że idziemy w dół i z każdym rokiem byliśmy gorsi – powiedział Pique, cytowany przez ESPN.

– Nie mamy dużo czasu, ale potrzebujemy go, żeby się poprawić. W Barcelonie nigdy nie ma roku przejściowego, zawsze trzeba wygrywać. Teraz mamy wybory, przyjdzie nowy prezydent i zarząd, w nadchodzących miesiącach będziemy świadkami stopniowych zmian. W międzyczasie nadal musimy być konkurencyjni, ale nie jest to łatwe ze względu na okoliczności. Nie jest to związane tylko z tym, co dzieje się w klubie, ale również dlatego, że gramy bez kibiców – kontynuował.

Komplet punktów w Lidze Mistrzów, słabe wyniki w lidze

Podopieczni Ronalda Koemana bardzo udanie zainaugurowali rywalizację w Lidze Mistrzów, w której wygrali wszystkie trzy dotychczasowe spotkania. Zdecydowanie gorzej radzą sobie w rozgrywkach ligowych, w których nie wygrali żadnego z czterech ostatnich spotkań.

– W Lidze Mistrzów poszło wszystko dobrze, ale w La Liga musimy się zmienić i będziemy to robić. Dołączyli do nas młodzi zawodnicy, którzy dodali dynamiki naszej drużynie i sposobowi naszej gry. Nie mamy dużo czasu, ale potrzebujemy go, aby zdobyć pewność siebie i dalej się rozwijać – powiedział Pique.

Przed przerwą na mecze reprezentacji Barcelonę czeka jeszcze jedno ligowe spotkanie. W najbliższą sobotę Duma Katalonii zmierzy się u siebie z Realem Betis. Mecz zaplanowany jest na godzinę 16:15.

Komentarze