Barcelona potwierdza. Wraca lider defensywy

Gerard Pique
Gerard Pique PressFocus

21 zawodników znalazło się w kadrze Barcelony na dzisiejsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wśród nich znalazło się miejsce dla wracającego po przerwie spowodowanej kontuzją Gerarda Pique.  Niewykluczone, że trener Ronald Koeman postawi na 34-letniego obrońcę od pierwszej minuty.

Dla Pique byłby to pierwszy występ od 21 listopada ubiegłego roku, kiedy doznał urazu kolana podczas przegranego 0:1 meczu z Atletico Madryt. Z tego powodu w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał tylko dziesięć spotkań, zdobywając jednego gola.

Powrót doświadczonego Hiszpana to świetna wiadomość dla trenera Ronalda Koemana, który dzięki temu będzie miał większe pole manewru. Niewykluczone, że to właśnie Pique stworzy z Clemetem Lenglet parę środkowych obrońców na pierwsze spotkanie z PSG.

W kadrze meczowej znalazł się również Martin Braithwaite, który z powodu problemów zdrowotnych nie wystąpił w dwóch ostatnich meczach. Do dyspozycji holenderskiego szkoleniowca nie będzie natomiast Ronald Araujo, który zmaga się z urazem kostki. W kadrze meczowej nie znaleźli się również Philippe Coutinho, Ansu Fati i Sergi Roberto.

Wtorkowe spotkanie na Camp Nou rozpocznie się o godzinie 21:00. Sprawdź gdzie obejrzysz mecz Barcelona – PSG.