Barcelona odzyska dwóch kontuzjowanych na derby

Pedri (z prawej)
Pedri (z prawej) PressFocus

Po przerwie reprezentacyjnej Barcelona rozegra derby z Espanyolem. Na ten mecz powrócą, dotychczas kontuzjowani Pedri i Sergi Roberto.

  • Długa lista kontuzjowanych w Barcelonie powoli się skraca
  • W czwartek trening odbyli Pedri i Sergi Roberto
  • Obaj Hiszpanie będą gotowi na derby Barcelony

Pedri i Roberto wrócili do zdrowia

Barcelona boryka się z wieloma problemami. Poza wielkimi długami i wynikami sportowymi, przez klub przewija się obecnie plaga kontuzji. I choć lista zawodników leczących urazy jest nadal spora, kibice Dumy Katalonii otrzymali w czwartek pozytywne informacje.

Do treningów powróciło bowiem dwóch Hiszpanów: Pedri i Sergi Roberto. Podczas, gdy większość zespołu przebywa na zgrupowaniach swoich reprezentacji, dwaj pomocnicy pracowali nad powrotem do zdrowia. Sergi Roberto był nieobecny w ostatnich trzech spotkaniach z powodu kontuzji mięśniowej. Pedri, zaś, dotychczas zagrał w wyłącznie dwóch meczach ligowych. Wygląda na to, że czkawką odbija się rekordowa liczba starć, w których nastolatek brał udział podczas ubiegłego, jakże długiego dla niego, sezonu.

W czwartek obaj Hiszpanie zostali sfotografowani w trakcie sesji treningowej. Wszystko wskazuje zatem na to, że przez najbliższy tydzień będą szlifować formę, by być do dyspozycji nowego trenera po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej. Wówczas Blaugranę czekać będzie nie lada przeciwnik, bo rywal zza miedzy – Espanyol.

Mimo powrotu Pedriego i Roberto lista kontuzjowanych nadal jest długa. Z urazami walczą bowiem, między innymi, Sergino Dest, Gerard Pique, Martin Braithwaite, Ousmane Dembele, Ansu Fati i Sergio Aguero. Każdy powrót do gry jest zatem dobrą wiadomością dla Xaviego.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Barcelona proponuje Dembele specyficzne warunki umowy.

Komentarze