Barcelona pozbędzie się doświadczonego piłkarza

Sergi Roberto i Yannick Carrasco
Sergi Roberto i Yannick Carrasco Pressfocus

Sergi Roberto nie ma przyszłości w Barcelonie. Hiszpan wciąż nie przedłużył wygasającej w czerwcu umowy z klubem. Sytuacja ta już się nie zmieni.

  • Sergi Roberto reprezentuje Barcelonę od dziecka
  • Hiszpan opuści jednak swój macierzysty klub po zakończeniu tego sezonu
  • 30-latek miał wygórowane oczekiwania finansowe

Barcelona wytypowała następcę wychowanka

Sergi Roberto członkiem pierwszej drużyny Barcelony jest od 2013 roku. Trenerzy przez prawie dekadę korzystali z jego uniwersalności i wystawiali go na wielu pozycjach. Hiszpan najczęściej grał jednak na prawej obronie i w środku pola.

Dla Barcelony Roberto rozegrał ponad 300 meczów (12 strzelonych goli i 37 zaliczonych asyst). Licznik występów w koszulce tego klubu przestanie bić po sezonie 2021/2022. Będący wychowankiem Blaugrany zawodnik nie ma już przyszłości w klubie.

Aktualna umowa Roberto wygasa już 30 czerwca. Gwarantuje ona piłkarzowi świetne zarobki. Są one jednak nieadekwatne do pozycji Hiszpana w drużynie. Nie jest ona zbyt mocna. W tym sezonie 30-latek pojawił się na boisku 12 razy. Mimo tego Roberto w nowym kontrakcie chciał utrzymać korzystne warunki finansowe.

Barcelona nie zamierza ulegać Roberto i przystawać na jego propozycję umowy. W związku z tym Hiszpan opuści Camp Nou po zakończeniu tego sezonu. Pion sportowy przygotował już jednak jego następcę. Ma nim być Frank Kessie, który jest chętny na wzmocnienie Barcelony. Jego umowa z Milanem wygasa 30 czerwca.

Co dalej z Roberto? Kwestia ta jest niepewna. W przeszłości Hiszpan łączony był z przenosinami do Stanów Zjednoczonych i grą w MLS. Były również zapytania z Premier League.

Czytaj także: Mógł grać dla Realu Madryt. Wybrał Barcelonę

Komentarze