Barcelona pracuje nad przedłużeniem kontraktów piłkarzy

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

FC Barcelona w najbliższych tygodniach planuje zająć się tematem przedłużenia kontraktów. Nowe umowy mają otrzymać dwaj gracze.

  • Barcelona planuje w najbliższych tygodniach zaproponować nowego umowy dla dwóch zawodników
  • Kontrakty tych graczy wygasają 30 czerwca 2022 roku
  • Kataloński klub nie chce dopuścić do ich odejścia za darmo

Barcelona myśli o przyszłości

Letnie okno transferowe w wykonaniu Barcelony było szalone. Klub ma ogromne zobowiązania finansowe wobec wielu podmiotów. Ponadto wydatki na pensje znacząco przekraczały dopuszczalny limit. Wobec tego prezydent Joan Laporta musiał pozbyć się wielu zawodników, aby zdobyć fundusze. Skutkiem tego było między innymi odejście Leo Messiego. Rana po odejściu Argentyńczyka pozostała, ale Barcelona w obecnej sytuacji musi myśleć o przyszłości.

Kataloński klub w najbliższych tygodniach ma zająć się kontraktami dwóch piłkarzy. Jednym z nich jest Ansu Fati. 18-latek ma stanowić o sile przez następne kilkanaście lat. Hiszpan to ulubieniec kibiców. Na olbrzymią sympatię zasłużył sobie między innymi świetnymi występami. Jego karierę zahamowały jednak problemy zdrowotne. Przez nie Fati nie gra w piłkę nożną już prawie rok, chociaż jego powrót na murawę jest coraz bliższy.

Barcelonie zależy na młodym Hiszpanie. Dowodem na to jest nowy kontrakt, który ma mu zaoferować. Aktualna umowa Fatiego wygasa już 30 czerwca 2022 roku. Klub ma opcję przedłużenie jej o dwa lata, ale ufa otoczeniu gracza. Dlatego mają odbyć się rozmowy o nowym kontrakcie, z pensją adekwatną do jego umiejętności. Na Camp Nou wierzą jednak, że 18-latek wykaże się zrozumieniem i nie będzie oczekiwał fortuny.

Oprócz Fatiego na nowy kontrakt może liczyć także inny aktualnie kontuzjowany zawodnik. Ousmane Dembele podczas pobytu w Barcelonie mnóstwo czasu spędza w gabinetach lekarzy i fizjoterapeutów. Klub wierzy jednak w jego potencjał. Blaugrana chce jak najszybciej spotkać się z agentem Francuza. Aktualna umowa Dembele wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Czytaj także: Griezmann zaburzył równowagę sił La Ligi

Komentarze