Barcelona proponuje Dembele specyficzne warunki umowy

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Ousmane Dembele jest kontuzjowany niemal przez cały czas. Barcelona wierzy jednak w Francuza. Chce mu jednak zaoferować specyficzne warunki kontraktu.

  • Ousmane Dembele ma kontrakt z Barceloną ważny do 30 czerwca 2022 roku
  • Kataloński klub zamierza przedłużyć umowę z Francuzem
  • Warunku kontraktu mają być jednak specyficzne

Dembele przystanie na warunki Barcelony?

Ousmane Dembele trafił na Camp Nou latem 2017 roku. Wówczas Francuz był uznawany za jednego z najbardziej uzdolnionych piłkarzy na świecie. Barcelona zapłaciła za niego aż 135 milionów euro, czego pewnie żałuje do dziś. Dembele zagrał dla Blaugrany 119 razy. Strzelił 30 goli i zaliczył 21 asyst.

24-letni skrzydłowy przez większość czasu ze swojego ponad pięcioletniego pobytu, spędził w gabinetach fizjoterapeutów. Francuz nie słynie z prowadzenia bardzo zdrowego trybu życia, czym zwiększał szanse na doznanie kolejnych kontuzji. Te wciąż trzymają się Dembele, który aktualnie leczy uraz mięśnia półbłoniastego lewego ścięgna uda.

W sezonie 2021/2022 Francuz rozegrał jedynie 25 minut. Barcelona wciąż wierzy jednak w jego umiejętności i potencjał, co w jednej z pierwszych wypowiedzi podkreślił Xavi Hernandez. Wobec tego chce mu zaoferować nową umowę. Aktualna wygasa już 30 czerwca 2022 roku.

Nowa umowa Dembele będzie na specyficznych warunkach. Wysokość pensji Francuza ma zależeć od tego, ile meczów rozegra. Podstawowe wynagrodzenie 24-latka ma być minimalne. Im częściej Dembele będzie grał, tym więcej zarobi. Takie rozwiązanie popiera dyrektor sportowy Barcelony, Mateu Alemany.

Czytaj także: Xavi wprowadził żelazne zasady w Barcelonie

Komentarze