Barcelona przebadała zawodników. Znamy wyniki

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

FC Barcelona przeprowadziła testy na obecność koronawirusa u wszystkich piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego. Poznaliśmy już ich wyniki.

Czytaj dalej…

Przeprowadzone w środę testy obejmowały zarówno pobranie próbki śluzówki wymazem przez nos i usta, a także krwi do badań serologicznych. Wyniki wszystkich testów okazały się negatywne – informuje RAC 1.

Barcelona rozpoczyna treningi

Negatywne wyniki badań oznaczają, że żaden z zawodników i członków sztabu szkoleniowego nie musi zostać poddany 14-dniowej kwarantannie. Tym samym piłkarze Barcelony już w piątek będą mogli rozpocząć indywidualne treningi w centrum sportowym Joana Gampera.

Kluby La Liga przygotowują się do wznowienia sezonu

Przeprowadzenie badań wśród zawodników i osób związanych z zespołami jest jednym z etapów powrotu do gry po zawieszeniu rozgrywek ze względu na pandemię koronawirusa. Badania w hiszpańskich klubów prowadzone były w tym tygodniu.

Przeprowadzenie badań było warunkiem koniecznym przed rozpoczęciem indywidualnych treningów w klubowych ośrodkach. Na razie nie jest jednak znany termin, w którym będą mogły zostać rozpoczęte treningi, najpierw w małych grupach, a docelowo z udziałem całego zespołu.

Władze hiszpańskiej La Liga na razie nie wskazały także konkretnego terminu ewentualnego wznowienia rozgrywek. Jest to oczywiście ściśle związane z kolejnymi decyzjami hiszpańskich władz.

Komentarze