Barcelona przed ostatnim meczem. “Każda porażka to krok do tyłu”

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

We wtorkowy wieczór FC Barcelona rozegra ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Podopieczni Ronalda Koemana zmierzą się na wyjeździe z Realem Valladolid. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec przyznał, że sytuacja prowadzonej przez niego drużyny jest skomplikowana, a we wtorek nie może sobie pozwolić na stratę punktów.

FC Barcelona zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli La Liga. Strata Dumy Katalonii do prowadzącego Atletico Madryt, które ma do rozegrania jedno spotkanie więcej, wynosi już osiem punktów.

Koeman uważa, że jego drużyna jest w trudnej sytuacji, ponieważ musi łączyć potrzebę wygrywania z rozwojem drużyny. – Jest to zespół, w którym zmieniamy wiele rzeczy, są młodzi zawodnicy i pojawiała się nieregularność. Na pewnych pozycjach brakuje nam ludzi. Będąc w Barcelonie musimy zdobywać tytuły. Pod tym względem nasza sytuacja jest skomplikowana – powiedział Koeman, cytowany przez dziennik Sport.

– Potrzebujemy czasu, ale jesteśmy Barceloną i chcemy wygrywać. W tym momencie jest to skomplikowane, jest to bardziej skomplikowana sytuacja dla nas niż dla innych zespołów – kontynuował.

Jednym z tematów konferencji były również stałe fragmenty gry w defensywie. W ostatnim meczu z Valencią Barcelona straciła kolejnego gola po takiej sytuacji. – Wiemy, że wielokrotnie nasi przeciwnicy mają przewagę wzrostu i są drużyny, które bardzo dobrze wyglądają w tym aspekcie. Przeciwko Valencii nie udało nam się uniknąć straty bramki, a Araujo nie był na właściwej pozycji. Nie winię nikogo, ale musimy być bardziej skoncentrowani przy kryciu – kontynuował.

We wtorek Barcelona będzie walczyć o siódme ligowe zwycięstwo, ale dopiero drugie na wyjeździe. – Każdy mecz, którego nie wygrywamy to krok do tyłu. A problem polega na tym, że straciliśmy już wystarczająco dużo punktów w meczach wyjazdowych. Nie możemy pozwolić sobie na porażkę. Przegraliśmy już inne spotkania i musimy odrabiać te straty – dodał szkoleniowiec.

Wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Komentarze