Barcelona przedłuży kontrakt ze swoim talentem

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Wszystko wskazuje na to, że Riqui Puig na dłużej pozostanie na Camp Nou. Barcelona zamierza skorzystać z opcji przedłużenia obecnego kontraktu piłkarza o kolejne dwa lata – informuje Marca.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 20-letniego zawodnika obowiązuje do czerwca 2021 roku, co oznacza, że od początku przyszłego roku mógłby swobodnie rozmawiać z innymi klubami. Tak się jednak nie stanie, bo kontrakt ma zostać przedłużony o dwa lata.

Puiq po raz ostatni kontrakt z Barceloną przedłużył w czerwcu 2018 roku, po tym jak odegrał kluczową rolę w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wówczas w umowie zapisano klauzulę odstępnego w wysokości 100 milionów euro.

Zawodnik z dobrej strony prezentował się również w drugiej drużynie Barcelony i zwrócił na siebie uwagę ówczesnego trenera Barcelony Ernesto Valverde, który dał mu szansę debiutu w pierwszym zespole.

W ostatnim czasie mówiło się o możliwym wypożyczeniu Puiga do innego zespołu na kolejny sezon, ale sam piłkarz chce pozostać na Camp Nou, mając nadzieję, że wywalczy sobie miejsce w kadrze pierwszej drużyny na sezon 2020/21.

Komentarze